Haber Detayı
19 Eylül 2020 - Cumartesi 16:37 Bu haber 2274 kez okundu
 
Pancar Kooperatifi Başkan Adayı Kavuncuoğlu Özlem Gazetesini ziyaret etti
Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifine başkan adaylığını açıklayan Amasyalı Ziraat Mühendisi ve Pancar Üreticisi Oğuz Kavuncuoğlu, Vezirköprü'de Özlem Gazetesi'ni ziyaret etti.
YEREL Haberi
Pancar Kooperatifi Başkan Adayı Kavuncuoğlu Özlem Gazetesini ziyaret etti

Genel Yayın Yönetmeni Hayati Ağca ile bir süre sohbet eden Kavuncuoğlu, “Toprak bizim, pancar bizim, güç bizim. Bundan sonra söz, pancar çiftçisinin olacak." dedi.

 

İki yıl içerisinde kooperatifi büyük bir kapasiteye ulaştıracaklarını söyleyen Kavuncuoğlu; "90 bin üyesi bulunan kooperatifin 40 bini aktif ve 6 bin üreticisi mevcut. Başkanlık dönemimizde kooperatifi daha iyi noktalara taşıyacağız ve 3 bin kişiyi de istihdam eder duruma getireceğiz. Sahada edindiğimiz bilgi, birikim, deneyim ve sizlerin desteğiyle kooperatifimizi ayağa kaldıralım. Onlarca projemiz var. Kooperatifçiliğin nasıl yapıldığını herkese gösterelim. Gelin hep birlikte yürüyelim, birlikte çalışıp birlikte kazanalım” dedi.

 

Amasya Şeker Fabrikası Vezirköprü Bölge Tarım eski Müdürü Arslan Özlük ve AK Parti Suluova eski İlçe Başkanı Bekir Gümüş'ün eşlik ettiği ziyarette Hayati Ağca, başkan adayı Kavuncuoğlu'na başarı dileklerini iletti.

 

46 yaşındaki Kavuncuoğlu, Ondokuzmayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümünden mezun olarak 22 yıldır tarım sektöründe çeşitli görevlerde yer aldı. Şeker pancarı sektöründe uzman olarak bilinen ve çiftçiler arasında ’hoca’ olarak anılan Kavuncuoğlu, eğer seçilirse kurulduğu 1951 yılından bu yana Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifini ilk kez bir ziraat mühendisi yönetmiş olacak.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Pancar, Kooperatifi, Başkan, Adayı, Kavuncuoğlu, Özlem, Gazetesini, ziyaret, etti,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Pancar Kooperatifi Başkan Adayı Kavuncuoğlu Özlem Gazetesini ziyaret etti
Yorumlar
Haber Yazılımı