Haber Detayı
15 Mayıs 2020 - Cuma 17:31 Bu haber 2310 kez okundu
 
Oymaağaçlı çiftçi Güdücü -Sulamada sorunumuz var
Vezirköprü’de sulamaya dahil edilen mahallelerden olan Oymaağaç’ta sorunlar olduğunu söyleyen Çiftçi Hasan Güdücü yetkililere seslendi.
YEREL Haberi
Oymaağaçlı çiftçi Güdücü -Sulamada sorunumuz var

Sulama hattının eski olduğunu söyleyen Güdücü; “Ben Oymaağaç mahallesinde geçimimi çiftçilikle sağlıyorum. Tarlamızda yaptığımız ekimlerde de sulama yapıyoruz. Ancak bu sulama işinde sorunlarımız var. Sulama hattımız eski olduğundan bazı bölümlerde vanalar bulunmuyor. Bunların eklenmesi ve bakım yapılması gereklidir.” dedi.


Vezirköprü İlçe Tarım Müdürlüğü ile Sulama Birliği yetkililerine seslenen Güdücü, gazetemize yaptığı açıklamada; “Sulama Birliği tarafından hattın sulamaya açılacağı bildirildikten sonra tarlalarımıza sulama borularını çekiyoruz. Sulama açılıyor ancak kısa sürede sulama hattında arıza yada patlak olduğu bildirilerek sular kesiliyor. Yaklaşık 10 gün arayla hattımıza verilen suyun kısa sürede kesilmesi bizi mağdur etmektedir. Sulama ile yetiştirdiğimiz ürünler yeterince gelişmedi.” şeklinde konuştu.


Sulama sorununun biran önce çözülmesi gerektiğini söyleyen Güdücü; “Sulama açılıyor ancak açıldığı gün arıza yapıyor. Biz biliyoruz ki sonraki günlerde de sular olmayacak. İki gün arka arkaya hiç sulama yapamadık. Vezirköprü İlçe Tarım Müdürlüğünün de ürünlerimizi kontrol edip, zararımızı tespit etmesini istiyoruz.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Oymaağaçlı, çiftçi, Güdücü, -Sulamada, sorunumuz, var,
Yorumlar
Haber Yazılımı