Haber Detayı
01 Mayıs 2020 - Cuma 16:27 Bu haber 3110 kez okundu
 
Okullar 1 Haziran’da acılacak mı?
Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirlerin ardından normal eğitime ne zaman dönüleceği merak konusu oldu.
GÜNCEL Haberi
Okullar 1 Haziran’da acılacak mı?

Türkiye'de 11 Mart'ta görülen ilk yeni tip koronavirüs vakasının ardından Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu'nun önerisine uyan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okullarda eğitime ara vererek 23 Mart tarihinde uzaktan eğitim sürecine başladı. 


25 Mart tarihinde alınan Bilim Kurulu kararı ile okulların 30 Nisan tarihine kadar uzaktan eğitime devam etmesi uygun görüldü.


31 MAYIS'A KADAR UZATILDI


Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaptığı açıklamada, Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri ve kabine toplantısında ortaya çıkan görüşler çerçevesinde, uzaktan eğitimin 31 Mayıs'a kadar devam etmesinin kararlaştırıldığını belirtti. 


Koronavirüs salgınına karşı alınan bu tedbirlerin ardından normal eğitime ne zaman dönüleceği merak konusu oldu.


1 HAZİRAN'DA OKULLAR AÇILABİLİR

 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı bir televizyon programında öğrenciler tarafından merak edilen "Okullar ne zaman açılacak?" sorusuna yanıt verdi. Bakan Selçuk,"Normalleşme süreci planlandığı şekliyle devam ederse 1 Haziran'da okullar açılabilir" ifadelerini kullandı."


SORUMLU SINIF GEÇME SÖZ KONUSU OLACAK"


Bakan Selçuk, öğrencilerin sınıfı nasıl geçeceği yönündeki soruya da yanıt verdi. 


Selçuk, "Öğrencinin lehine bir bakış açısıyla sorumlu sınıf geçme söz konusu olacak, üst sınıflarda bu sorumluluklarını yerine getirmek kaydıyla" dedi."


19 HAZİRAN'DA TATİLE GİREBİLİRİZ"


Okulların açılması durumunda ne zaman tatil edilebileceği yönündeki sorusunu da cevaplayan  Bakan Selçuk, "Tedbirlere uyulmaya devam edilirse 1 Haziran'da okulları açar, 19 Haziran'da da tatile gireriz. Telafi eğitimlerini de Eylül ayında yapabiliriz" ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Okullar, 1, Haziran’da, acılacak, mı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı