Haber Detayı
29 Kasım 2020 - Pazar 18:41 Bu haber 1675 kez okundu
 
O Okullarda da Uzaktan Eğitim verilecek
Samsun'da ana okulları, ana sınıfları ve uygulama sınıflarında eğitim ve öğretimin , İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla uzaktan yapılmasına karar verildi.
EĞİTİM Haberi
O Okullarda da Uzaktan Eğitim verilecek

Samsun'da  ana okulları, ana sınıfları ve uygulama sınıflarında eğitim ve öğretimin , İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla uzaktan yapılmasına karar verildi.

UZAKTAN EĞİTİME GEÇİLDİ

Samsun Valiliği, İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla 30 Kasım'dan itibaren 4 Ocak'a kadar kent genelindeki eğitim öğretimin uzaktan eğitimle sürdürüleceğine dikkat çekilirken, resmi açıklamada ayrıca, "Milli Eğitim Bakanlığı 27 Kasım 2020 tarihli yazıyla Kovid-19 salgınının yerleşim yerlerindeki seyrine bağlı olarak resmi anaokulları ve ana sınıfları için 4 Ocak 2021 tarihine kadar uzaktan eğitime geçme kararı il/ilçe hıfzıssıhha kurullarının görüşleri çerçevesinde alınabileceği belirtilmiştir. Bu kapsamda Kovid-19 salgınının seyri dikkate alındığında 30 Kasım 2020-4 Ocak 2021 tarihleri arasında ilimiz genelindeki resmi anaokulu ve ana sınıfları ile uygulama sınıflarında eğitim-öğretim faaliyetlerinin uzaktan eğitim yoluyla sürdürülmesine karar verilmiştir." denildi.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: O, Okullarda, da, Uzaktan, Eğitim, verilecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı