Haber Detayı
11 Eylül 2020 - Cuma 16:48 Bu haber 3048 kez okundu
 
Mustafa Akpınar - SAMSUN’DA NELER OLUYOR?
YEREL Haberi
Mustafa Akpınar - SAMSUN’DA NELER OLUYOR?

Kıymetli Okur!


Ülke olarak büyüdüğümüz şu günlerde bakalım Samsun olarak neler yapmışız, son durumumuz nedir, görmek ve sizinle paylaşmak istedim. Acaba gerçekten büyüyor muyuz?  Yoksa bir rüyanın içinde miyiz?  Elbette takdir sizin!


Haydi Başlayalım!


Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerine göre; Samsun genelinde 2001 yılına ait boşanma sayısı 1.421’i gösteriyorken 2019’a geldiğimizde bu sayı 2.254’e yükseldi. Hadi buna bekârlık sultanlıktır diyelim!


Devam edelim. Aynı şekilde Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) adrese kayıtlı nüfus verilerine göre; Samsun genelinde 2008 yılı verdiğimiz göç sayısı 40.633 iken 2019 yılında verdiğimiz göç 45.020’e ulaştı. Hadi buna da okuyan nüfusumuz çok olduğu için diyelim!


Ve son olarak yine Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK)  verilerine göre Samsun genelinde geçim sıkıntısı yüzünden 2002 yılında 6 kişi intihar ederken 2019 yılında toplam 11 kişi intihar etti!  Peki, buna ne diyelim?


Sıkıntı Samsun’a has değil elbet. Fakat Türkiye’nin neresine giderseniz gidin farklı bir tablo ile karşılaşmayacaksınız! Farklı olan hikâyeler, tablo aynı!


PEKİ, YA VİCDAN?


Bu ülkede çocuğuna pantolon alamadığı için intihar etmiş bir baba varken, eşiyle pazara gidecek parası olmayan intihar ettiğinde cebinden sadece 1,5 Türk Lirası çıkmış bir koca varken, gerçekten vicdan rahatlığı ile ülke olarak büyüdüğümüzü, refah seviyemizin arttığını dile getirebilir misiniz?


Değiştirmek bizim elimizde! Takdir sizin, sevgilerle…

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mustafa, Akpınar, -, SAMSUN’DA, NELER, OLUYOR?,
Yorumlar
Haber Yazılımı