Haber Detayı
03 Temmuz 2020 - Cuma 17:44 Bu haber 4667 kez okundu
 
Muhtar Semra Ersoy -NEYİ BEKLİYORUZ?
Vezirköprü’nün ilk ve tek bayan muhtarı Semra Ersoy’dan serzeniş! 'Neyi bekliyoruz?' Vezirköprü ilçesi Esentepe Mahallesi Muhtarı Semra Ersoy, ilçede ve mahallesinde yaşanan sorunları dile getirdi.
YEREL Haberi
Muhtar Semra Ersoy -NEYİ BEKLİYORUZ?

Vezirköprü ilçesi Esentepe Mahallesi Muhtarı Semra Ersoy, ilçede ve mahallesinde yaşanan sorunları dile getirdi. 'Soruyorum, neyi ve kimi bekliyoruz?' başlığıyla yaptığı yazılı açıklamada; "İlçemizin 10 yıldır bitmeyen hastanesi, başlanamayan organize sanayisi, su arıtma tesisi, derelerin ıslahı, kavşağın sinyalizasyonu ve birçok diğer sorunlarımız neden çözülemiyor?" ifadelerine yer verdi. 


'Neyi Bekliyoruz?'


Yerel seçimlerin üzerinden 15 ay geçti biz  hala bir çivi çakamadık. Bu zaman içinde mahallemde sadece Hamit Kiper Caddesinin asfalt çalışması yapıldı ise de eksik kalanlar beklemede. Diğer acil çözülmesi gereken Mencek Deresi ıslahı, tır garajı önü kavşak sinyalizasyonu, su deposu ve diğer sorunlar ile ilgili kurumlara yazılı çok kez bildirilmiş ancak yazışmalarımıza müspet veya menfi bir cevap dahi verilmemiştir. Vezirköprü genel sorunlarını düşündüğümde üzüntüm katlanırken neden, niçin çözülmüyor? sorularım cevapsız kalıyor. 


'SASKİ'nin imkanları yetmiyor'


'Vezirköprü ilçesinde alt yapı ve su sorunlarının çözülmesi acil bir durumdur.' diyen Muhtar Ersoy; "Ak Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, milletvekilliği seçim çalışmaları döneminde ilçemizde düzenlediği bir toplantıda Vezirköprü'nün Samsun'un en uzak ilçesi olduğunu ve mahallesinin çok olması nedeniyle ilçeye bir şantiye kuracaklarını söylemişti. Araç - gereç, personel ve ekipmanları kapsayan şantiye ile sorunları çözeceğini belirtmişti. Şantiye nerede? SASKİ'nin mevcut imkanlarla yüzölçümü bu denli büyük bir ilçeye hizmet vermesi mümkün mü? Her sağanak yağışta sokak ve evlerimizi sel suları bastığında Kavak ilçesinden vidanjör beklediğimizi biliyor musunuz?" şeklinde açıkladı.


'Cumhurbaşkanımızın ilçemizden haberi var mı?'


'Vezirköprü ilçesinde yaşanan sorun ve taleplerden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bilgisi olmadığını düşünüyorum' diyen Muhtar Semra Ersoy; "Cumhurbaşkanımız yıllar önce yolu, suyu, kanalizasyonu olmayan hiçbir yerleşim yeri kalmayacak demişti. Nedense biz halen bu sorunlarla boğuşuyoruz. 


Türkiye genelinde yüzde 78 oyla 3. sırada yer almasını sağlayan Vezirköprü'nün sorun ve taleplerinden Cumhurbaşkanımız haberdar değil mi? Yoksa plaket alan belediyemiz ve iktidar temsilcisi ilçe teşkilatının özgül ağırlığı yetersiz mi? Neden, niçin, neyi ve kimi bekliyoruz? Bilgilenmek hakkımız. 


Her insanın bir siyasi görüşü vardır. Ancak söz konusu Vezirköprü'nün kazanımları olduğunda; görüşler bir yana bırakılarak muhtarlar, dernekler, sivil toplum kuruluşları, ticaret ve sanayi odası ile siyasilerin hep birlikte hareket etmesi gerekmez mi? 


Aynı şehirde doğduk, aynı okulda okuduk, birlikte büyüdük, yaşlandık, ekmeğini yedik, suyunu içtik. Vatan borcu gibi memleketimize toprağımıza hizmet etme sırası bizde. Vezirköprü hiç bir partinin değil, hepimizin." dedi.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Muhtar, Semra, Ersoy, -NEYİ, BEKLİYORUZ?,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Muhtar Semra Ersoy -NEYİ BEKLİYORUZ?
Yorumlar
Haber Yazılımı