Haber Detayı
05 Şubat 2021 - Cuma 19:05 Bu haber 3644 kez okundu
 
Milletvekili Usta Orman İşletmesini Sordu -'Doğru mu?'
İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta, Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğünün Sinop’a bağlanacağı iddialarını Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye sordu.
GÜNCEL Haberi
Milletvekili Usta Orman İşletmesini Sordu -'Doğru mu?'

Gazetemizin geçen haftaki sayısında ‘Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü Sinop Bölgesine mi Bağlanıyor ?’ başlığıyla gündeme getirdiğimiz konu kamuoyunda büyük yankı uyandırdı.

 

İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta, gündeme gelen konu ile ilgili orman köylerindeki üretici ve halkın sesine kulak vererek konuyu meclise taşıdı.

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na yazılı soru önergesi veren Usta, konuya açıklık getirmesi için Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’den yazılı cevap istedi.

 

Usta; “Samsun Milletvekili olarak; Eğer böyle bir niyet varsa, Vezirköprülülerin ciddi mağduriyet yaşayacağını, bu yanlıştan dönülmesi gerektiğini ve konunun takipçisi olacağımızı söyledik.” dedi.

 

 ‘2 BİN 500 AİLE MAĞDUR OLUR!’

 

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü’nün, Sinop Orman Bölge Müdürlüğüne bağlanması durumunda ilçe halkının işlerinin zorlaşacağını söyledi. 

 

Usta, meclis başkanlığına verdiği önergesinde şu ifadelere yer verdi; 

 

"Geçtiğimiz günlerde Sinop Orman İşletme Müdürlüğünün, bölge müdürlüğüne dönüştürüleceği Ak Parti Sinop Milletvekili tarafından açıklanmış ve basında da yer almıştır.

 

Alınan bu karar sonrası bölgemiz basını ve halk arasında, Amasya Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı olarak görev yapan Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğünün de Sinop bölgesine bağlanacağı iddiaları hızla yayılmış ve vatandaşta ciddi tedirginliğe yol açmıştır.

 

Vezirköprü İlçemizde yaklaşık 2.500 aile, geçimini ormancılık çalışmalarından sağlamaktadır. Sinop ilinin mesafe olarak Vezirköprü’ye çok uzak olması, direk vesait olmaması ve sadece özel araçla gidilebiliyor olması vatandaşın işlerini çok zorlaştıracaktır. Samsun Milletvekili olarak eğer böyle bir niyet varsa, bu yanlıştan dönülmesi gerektiğini düşünüyor ve konunun takipçisi olacağımızı belirtmek istiyorum. Bu itibarla;

 

- Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğünün, Sinop Orman Bölge Müdürlüğüne bağlanacağı doğru mudur?

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Milletvekili, Usta, Orman, İşletmesini, Sordu, -'Doğru, mu?',
Yorumlar
Haber Yazılımı