Haber Detayı
07 Aralık 2019 - Cumartesi 10:22 Bu haber 3759 kez okundu
 
Meclis yılın son toplantısını yaptı
Vezirköprü Belediye Meclisi yılın son toplantısını gerçekleştirdi. Kültür Merkezi Meclis Toplantı salonunda bir araya gelen meclis üyeleri 5 gündem maddesini oyladı.
YEREL Haberi
Meclis yılın son toplantısını yaptı

Belediye Meclis Üyesi Melek Işık’ın başkanlık yaptığı mecliste 5 gündem maddesi üzerinde görüşüldü.
 

 

İlk olarak Tarife Tetkik Komisyonundan gelen 2020 Mali yılı ücret tarifelerinin görüşüldüğü maddede tarifelerde fiyat artışı yapılmadığı belirtilirken gündem maddesi meslis üyelerinin oyları ile kabul edildi.

 

İkinci gündem maddesinde ise mülkiyeti belediyeye ait olan ve İlçe Müftülüğü tarafından Kur’an kursu olarak kullanılan taşınmazların süreleri meclis üyelerinin oyları ile uzatıldı.

 

Üçüncü gündem maddesinde ise Belediye işlerinde kullanılan iki adet kamyonet tipi transit ve bir adet binek otomobilin satışı görüşüldü. Belediyeye bakım ve onarımında külfet oluşturduğu belirtilen araçların satışı için Belediye Başkanına yetki verildi.

 

Dördüncü maddede Çiftçi Malları Koruma Meclisine Üye Seçimi gerçekleştirildi. Vezirköprü Ziraat Odası tarafından önerilen 5 asil, 5 yedek üye kapalı oylama ile belirlendi. Meclis üyelerinin oylaması sonucu Asil Üyeliğe Pazarcı Mahallesinden Arslan Berat Ünver, Çal Mahallesinden İrfan Bilgin, Boğazkoru Mahallesinden Muharrem Karaca, Göl Mahallesinden Necmettin Tekin, Yağınözü Mahallesinden Zekeriya Şen seçildi. Yedek Üyeliğe ise Hacılı Mahallesinden Yaşar Uysal, Karacaören Mahallesinden Duran Öztürk, Göllüalan Mahallesinden Mustafa Kaya, Çakırtaş Mahallesinden Yusuf Koç ve Öğürlü Mahallesinden Satılmış Esen seçildi.

 

Gündemin son maddesi ise Belediye Başkanına kredi kullanım yetkisi verilmesi oldu. Meclis üyelerinin tamamının oyları ile kabul edilen gündem maddesinde araç alımı için Belediye Başkanına 700 bin TL kredi kullanım yetkisi verildi.   
Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Meclis, yılın, son, toplantısını, yaptı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Meclis yılın son toplantısını yaptı
Meclis yılın son toplantısını yaptı
Meclis yılın son toplantısını yaptı
Yorumlar
Haber Yazılımı