Haber Detayı
04 Ocak 2020 - Cumartesi 11:13 Bu haber 3578 kez okundu
 
Meclis yılın ilk toplantısını yaptı
Vezirköprü Belediye Meclisi, 2020 yılının ilk toplantısını yaptı.
YEREL Haberi
Meclis yılın ilk toplantısını yaptı

 Meclis toplantı salonunda İbrahim Sadık Edis başkanlığında toplanan meclis üyeleri 6 gündem maddesini görüştü.

 

Toplantıda ilk olarak Belediye bünyesinde çalıştırılan sözleşmeli personellerin sürelerinin uzatılması görüşüldü. Mevcut çalışan 1 Avukat, 4 Mühendis, 1 İnşaat Teknikeri, 1 Teknisyen ve 1 Veteriner personelinin çalışma süreleri 2020 yılında da çalışması için kabul edildi.

 

Diğer bir gündem maddesi ise Zabıta memurlarının zorunlu mesai ücretlerinin belirlenmesiydi. Bu gündem maddesinde de meclis üyeleri zorunlu mesai yapmak durumunda olan zabıta memurlarına mesai ücreti ödenmesini kabul etti.

 

KARDEŞ BELEDİYE KIBRIS’TAN

 

Vezirköprü Belediyesi ile Kıbrıs Yeniereköy Belediyesi arasında kardeş belediye protokolü imzalanacak. Toplantı gündeminde meclis üyelerinin oyları ile protokolün imzalanması için Belediye Başkanı İ.Sadık Edis’e yetki verildi. Kabul edilen madde gereğince Belediye Başkanı Edis ve 6 meclis üyesi 20 Ocak 2020 tarihinde Kıbrıs’a giderek hem protokolü imzalayacak hem de iade-i ziyarette bulunacak.

 

DENETİM KOMİSYONU SEÇİLDİ

 

Meclis toplantısında kapalı oylama ile Belediye Denetim Komisyonu seçildi. Ak Parti grubu tarafından verilen öneri ile meclis üyeleri Melek Işık, Kurtça Albayrak, Ayhan Bayar, Erdinç Aygün ve Ahmet Avcı yapılan oylamada denetim komisyonuna seçildi.
Diğer gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından sona eren toplantıda Başkan Edis, çalışmaların 2020 yılında devam edeceğini söyledi. 
Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: Fatih YÜKSEL
Etiketler: Meclis, yılın, ilk, toplantısını, yaptı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Meclis yılın ilk toplantısını yaptı
Meclis yılın ilk toplantısını yaptı
Meclis yılın ilk toplantısını yaptı
Yorumlar
Haber Yazılımı