Haber Detayı
18 Temmuz 2020 - Cumartesi 10:03 Bu haber 2572 kez okundu
 
Kurban komisyonu kararları açıklandı
Vezirköprü ilçesinde Kaymakamlık başkanlığında kurulan Kurban Hizmetleri Komisyonu bu yılın kesim ücretlerini belirledi.
YEREL Haberi
Kurban komisyonu kararları açıklandı

Vezirköprü Kaymakamlığında yapılan toplantıya komisyon üyesi olarak Vezirköprü Belediyesi, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Müftülük katıldı. Toplantıda kesim şartları belirlenirken 2020 yılı kurban bayramında Belediye Mezbahanesinde kesim yaptıracaklar için küçükbaş ve büyükbaş kurbanlıkların kesim ücretleri de oy birliği ile kabul edildi.


Vatandaşlar küçükbaş için 50, büyükbaş için 150 lira ödeyecekler. Mezbahada ilk gün büyükbaşlar, ikinci gün ise küçükbaş kurbanlıkların kesim işlemleri yapılacak. Kesimi mezbahada yapmak isteyenler ise 15 Temmuz tarihinden itibaren Belediye’den sıra alabilecekler.


Randevu sistemine Covid-19 nedeniyle titizlik gösterileceği ve vatandaşların kalabalık oluşturmasının önüne geçileceği açıklandı.


Pandemi süreci içerisinde geçirilecek olan Kurban Bayramı’nda hayvan pazarından kesime kadar maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralarına uyulmasına dikkat edilecek.


Kurban Pazarına getirilen hayvanların kurban edilme şartlarına ve hastalık taşımamalarına dikkat edilecek. Konuyla ilgili olarak pazara girecek hayvanlar belediye veterinerleri tarafından kontrol edilecek.


Kurban kesim yeri olarak belirlenen yerler dışında çevre ve görüntü kirliliğine neden olacak şekilde yol kenarları, park ve bahçeler, dere yatakları gibi yerlerde kurban kesilmesine kesinlikle müsaade edilmeyeceği, kurallara uymayan vatandaşlara cezai işlem uygulanacağı kaydedildi.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Kurban, komisyonu, kararları, açıklandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı