Haber Detayı
08 Ağustos 2020 - Cumartesi 10:57 Bu haber 4033 kez okundu
 
Koronavirüste ikinci dalga endişesi
Vezirköprü’de son günlerde koronavirüs vakalarındaki artış endişe yaratıyor.
YEREL Haberi
Koronavirüste ikinci dalga endişesi

Mart ayında ortaya çıkan ve tüm ülkeyi etkisi altına alan Koranavirüs, Vezirköprü ilçesinde de büyük oranda etki yaratmaya devam ediyor.


Haziran ayında normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte Vezirköprü ilçesinde vakalar hızla yükseliyor. Özellikle Kurban Bayramında Vezirköprü’de yaşanan yoğunluk ve halk arasındaki tedbirsiz davranışların vakaların çoğalmasında büyük rol oynadığı değerlendiriliyor. 


Verilere bakıldığında ise bayram sonrasındaki Ağustos ayının ilk haftasında ortaya çıkan vaka sayısının Mayıs ayında yaşanan toplam vakayı geçtiği gözlemleniyor.


NORMALLEŞME SONRASI ARTIŞ VAR


Türkiye genelinde 1 Haziran itibariyle başlayan normalleşme süreci sonrasında koronavirüs vaka sayılarında artış meydana geldi.


Vezirköprü ilçesinde Mart ayında 3, Nisan ayında 28, Mayıs ayında 13 vaka görülürken, normalleşme süreciyle birlikte pozitif vakalarda artış meydana geldi. Haziran ayında 28 vaka görülürken Temmuz ayında bu sayı 48’e yükseldi. Ağustos ayının ilk haftasında ise artış hız kazandı ve daha ilk haftadan sayı 25 oldu. Öte yandan pozitif vakalarda tedavi sonrası bazı vatandaşlar taburcu olurken, Mart ayından bu yana Vezirköprü’de toplamda 11 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi. 


HASTANE YETERSİZ!


Vaka sayılarındaki hızlı artış nedeniyle Vezirköprü Devlet Hastanesinde de alternatif çözümler arandığı öğrenildi. Mevcut şartlarda yetersiz kaldığı öğrenilen hastanede tedavi altına alınacak Covid -19 hastaları için yeni bir Covid servisi açılması yönünde çalışma yapıldığı iddia edildi. Temmuz ayı itibariyle 133 kişinin takip altında tutulduğu öğrenilirken bu hastalardan bir kısmının da evde takip altında olduğu belirtiliyor.   

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Koronavirüste, ikinci, dalga, endişesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı