Haber Detayı
23 Haziran 2020 - Salı 10:10 Bu haber 10758 kez okundu
 
Kayıp Ecrin olayında flaş gelişme! 6 kişi gözaltına alındı
Vezirköprü ilçesi Alancık mahallesinde 2019 yılı Mayıs ayında kaybolduktan sonra ülke gündeminde geniş yer bulan Ecrin Kurnaz olayında flaş bir gelişme yaşandı.
YEREL Haberi
Kayıp Ecrin olayında flaş gelişme! 6 kişi gözaltına alındı

Olayın soruşturmasının devam ettiğini bildiren Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcılığı yayımladığı basın açıklamasında Ecrin Kurnaz olayı ile bağlantılı şüpheli 6 kişinin gözaltına alındığını duyurdu. Şüpheliler; kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, kasten öldürme ve fuhuşa teşvik suçundan Vezirköprü Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından gözaltına alındığı öğrenildi.

 

Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada ise; " Devam eden soruşturmada şüpheliler hakkındaki iletişimin dinlenmesi tedbiri, sırasında bazı şüphelilerin mevcut soruşturma haricinde ayrıca fuhuşsa teşvik suçunu işledikleri yönünde şüphe uyandıran deliller elde edilmesi nedeniyle bu şüpheliler hakkında ayrıca fuhuşa teşvik suçundan iletişimin dinlenmesi tedbiriyle birlikte soruşturma işlemlerine devam edilmiştir. Soruşturma işlemleri sonucunda 2 şüpheli hakkında kasten öldürme suçundan, 3 şüpheli hakkında fuhuşa teşvik suçundan, 1 şüpheli hakkında ise kasten öldürme ve fuhuşa teşvik suçlarından gözaltı kararı verilmiştir.

 

Ecrin KURNAZ'ın kaybolması ve ölümü olayının aydınlatılması ve maddi gerçeğin açığa çıkarılması  yönünde Cumhuriyet Başsavcılığımzca soruşturma işlemlerinin titizlikle yürütüldüğü hususları kamuoyuna saygıyla duyurulur." İfadelerine yer verildi.

 

DNA Ecrin'e ait

 

Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcılığı, yayımladığı basın açıklamasında, Ecrin Kurnaz'ı arama çalışmaları ve sonuçlarını da paylaştı. Açıklamada, aramaya katılanların yanı sıra bulunan ceset ve kıyafet parçalarının da Ecrin Kurnaz'a ait olduğu bilgisi verildi.

 

İşte o açıklama;

 

"07/05/2019 tarihinde ilçemiz Alancık Mahallesinde Ecrin KURNAZ isimli kız çocuğunun babaannesinin gözetimi altında ikametindeyken kaybolduğu ihbarı üzerine kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal soruşturma işlemlerine başlanmıştır.

 

Mağdurun bulunması amacıyla Vezirköprü İlçe Jandarma Komutanlığı, Ladik Jandarma Komando Bölüğü, AFAD, UMKE, Samsun Deniz Limanı Şube Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliği ve Deniz Polisinin katılımıyla başlayan araştırma faaliyetleri neticesinde 27/05/2019 tarihinde Alancık Mahallesinde Ecrin KURNAZ'a ait olduğu değerlendirilen kıyafet ve ceset parçaları bulunmuştur. Ceset parçaları üzerinde yapılan DNA incelemesi neticesinde bunların Ecrin KURNAZ'a ait olduğu tespit edilmiştir.

 

Ecrin KURNAZ'ın kaybolması ve ölümüyle ilgili olarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve kasten öldürme suçlarından devam eden soruşturma süresince maddi gerçeğin aydınlatılması amacıyla bilgi sahibi olduğu değerlendirilen şahısların ifadelerine başvurulmuş, mağdurun bulunabileceği tüm adreslerde canlı arama, iz takip ve kadavra köpeklerinin de katılımıyla 3 farklı zamanda arama işlemi gerçekleştirilmiş, olaya ilişkin 13 ayrı bilirkişi raporu temin edilmiş, 11 şüpheli hakkında iletişimin dinlenmesi tedbiri uygulanmış, 28 şüpheliye ait 20.118 satırdan ibaret HTS kayıtları incelenmiştir."

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Kayıp, Ecrin, olayında, flaş, gelişme!, 6, kişi, gözaltına, alındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı