Haber Detayı
14 Mart 2020 - Cumartesi 10:15 Bu haber 1518 kez okundu
 
Kasapoğlu Projeye destek istedi
Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz’ı ziyaret eden Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spor Yönlendirme Projesi’ne destek istedi.
YEREL Haberi
Kasapoğlu Projeye destek istedi

Türkiye genelinde 81 İlde eş zamanlı yürütülen, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlıkları’nın ortak projesi Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spor Yönlendirme Projesi Mart ayında başlıyor.

 

Proje kapsamında Yetenek Taraması Vezirköprü’de 13-14-15-16-20 Nisan 2020 tarihlerinde yapılacak.

 

İlkokul 3. sınıf öğrencilerin katıldığı projede öğrencilerin boy-kilo, esneklik, kulaç uzunluğu ve oturma yüksekliği, geriye doğru sağlık topu atma, el kavrama kuvveti, sürat, çeviklik ve dikey sıçrama gibi 8 farklı istasyonda Samsun’da 16 bin çocuk taramadan geçirilecek. Vezirköprü’de ise bin 588 üçüncü sınıf öğrencileri taranacak.

 

Cumhurbaşkanlığı eylem planında yer alan geleceğin şampiyon sporcularının tespit edilip yetiştirilmesi amacıyla, projenin tanıtımı ve projeye destek verilmesi amacıyla Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz, Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Spor Şube Müdürü Celalettin Kapçak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demircan, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Uyar projenin başarıya ulaşması için karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.

 

Kasapoğlu ziyaretinin devamında Güreş ve Voleybol branşında İl Şampiyonu olan Vezirköprü Cumhuriyet Ortaokulunu ziyaret etti. Okul idaresi, Beden eğitimi öğretmenleri ve öğrencilerle sporla ve malzeme konusunda konuştu. Öğrencilerle Mehmetçiğe Asker selamı ile selam gönderdi.

 

Kasapoğlu, Vezirköprü Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme havuzunda devam eden Yüzme bilmeyen kalmasın projesindeki öğrencileri ve antrenörleri de ziyaret ederek ilçeden ayrıldı.  
Kaynak: Editör:
Etiketler: Kasapoğlu, Projeye, destek, istedi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kasapoğlu Projeye destek istedi
Kasapoğlu Projeye destek istedi
Kasapoğlu Projeye destek istedi
Kasapoğlu Projeye destek istedi
Kasapoğlu Projeye destek istedi
Yorumlar
Haber Yazılımı