Haber Detayı
11 Kasım 2020 - Çarşamba 15:59 Bu haber 6238 kez okundu
 
Kadın Kollarında Emine Yanğa başkanlığı devraldı
Ak Parti Kadın Kolları Vezirköprü İlçe Başkanlığı 6.Olağan Kongresinde Emine Yanğa başkanlığa seçildi.
SİYASET Haberi
Kadın Kollarında Emine Yanğa başkanlığı devraldı

Atatürk İş Merkezi salonunda gerçekleşen kongrede başkan adayı Emine Yanğa tek liste ile seçime girdi. Delegelerin oyları ile Emine Yanğa, Ak Parti Kadın Kolları Vezirköprü İlçe Başkanı olarak resmen seçilmiş oldu.

 

Ak Parti Kadın Kolları Samsun İl Başkanı Rabia Bay Keser, Ak Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt ve Belediye Başkanı İ.Sadık Edis'in de katıldığı kongrede Nusret Sarıoğlu, Kadın Kolları Başkanlığı'nı Emine Yanğa'ya devretti. Nusret Sarıoğlu'na hizmetlerinden dolayı da plaket verildi.

 

Kongrede konuşan Ak Parti Kadın Kolları Samsun İl Başkanı Rabia Bay Keser; "Kadınlarımız çalışkandır, azimlidir. 17 ilçemizde de kadınlarımız aynı şekilde çalışkan ve özellikle seçim zamanlarında sabah eşini yedirir içirir, çocuğunu komşusuna teslim eder. Sonra da her kapıya koşar gider. Hiç tanımadığı insanlara davamızı ve doğrularımızı anlatmak için mücadele eder. Kadınlarımız erkeklere göre daha özverili şekilde çalışıyor. Vezirköprü'de de bu durum böyle. Yeni seçilen başkanımız Emine Yanğa ve yönetimine başarılar diliyorum." dedi.

 

İlçe Başkanı Mehmet Kurt ve Belediye Başkanı İ.Sadık Edis de konuşmalarında yeni yönetime başarı dileklerinde bulundu.

 

Kongre sonrasında yapılan seçimde yeni yönetim ise şu şekilde oluştu;

 

ASİL ; Hatice Merve Öntürk, Nurgül Çoban, Gülcan Kaymak, Hacer Kaya, Habibe Gözütok, Hatice Akça, Halime Çakır, Ayşe Bilgin, Emine Yağız, Şeyma Özata, Kadriye Çoban, İmran Cansız, Seval Özata, Medine Kurt, Safiye Danışman, Mevlüde Uğurlu, İmran Akkaya, Dilek Binici, Arife Güllü.

 

YEDEK ; Nurten Kastarcı, Derya Yayla, Güldane Çatal, Türkan Kaygusuz, Fatma Yıldız, Şefika Soylu, Şehri Kaygusuz, Nurcan Atak, Fatma Çelik, Zehra Cora.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: Özgür AĞCA
Etiketler: Kadın, Kollarında, Emine, Yanğa, başkanlığı, devraldı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kadın Kollarında Emine Yanğa başkanlığı devraldı
Kadın Kollarında Emine Yanğa başkanlığı devraldı
Kadın Kollarında Emine Yanğa başkanlığı devraldı
Yorumlar
Haber Yazılımı