Haber Detayı
09 Kasım 2019 - Cumartesi 12:29 Bu haber 5567 kez okundu
 
İş adamı Özdemir yol için seferber oldu
Vezirköprülü iş adamı Şükrü Özdemir öncü oldu: 13 km’lik yol çalışması başlatıldı.
YEREL Haberi
İş adamı Özdemir yol için seferber oldu

Devlet - Vatandaş işbirliği ile Vezirköprü ilçesinde 13 km’lik yol genişletme ve alt yapı çalışmaları başlatıldı. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Saraycık, Kadıoğlu, Yeni Düzce ve Mezraa mahalleleri arasında yapılan çalışmalarda İş Adamı Şükrü Özdemir’in rolü büyük. Çalışmalara büyük ölçüde maddi katkı sağlayan Özdemir’in, bazı iş makinelerinin çalışma ücretlerini de üstlendiği belirtildi.


Kunduz festivalinde protokol önünde yaptığı konuşmasında yol isteğinde bulunan ve sonrasında Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’i makamında ziyaret eden İş Adamı Şükrü Özdemir, Saraycık Mahallesi’nden Kunduz yoluna kadar olan bağlantı yolunun yapılması için uzun yıllar mücadele ettiğini söyledi. Başkan Mustafa Demir’in bakanlık yaptığı dönemde de yolun yapımı için talepte bulunduğunu söyleyen Özdemir, “Bölge halkının ulaşımına büyük ölçüde katkı sağlayacak bu yol çalışması için kolları sıvadım. Samsun Büyükşehir Belediyemizle birlikte inşallah yolumuzu tamamlayacağız.” dedi.


13 km’lik yolda yapılan çalışmaların kısa sürede tamamlanacağı asfalt çalışmalarının ise 2020 asfalt yapımı programına dahil edilerek tamamlanacağı bildirildi.


İş Adamı Özdemir, Susuz yoluna da destek olacak


Saraycık, Kadıoğlu, Yeni Düzce ve Mezraa mahalleleri arasında yapılan çalışmaları tamamlandığında, Belalan - Susuz grup yolunda çalışma başlatılacak.

İş Adamı Şükrü Özdemir’in yapılacak bu çalışmada da destek olacağı belirtildi. Özdemir; “Köyümüzün yolu tamamlandığında Belalan - Susuz yolunun yapılmasına da destek olacağım. Ayrıca yol çalışmalarında kullanılmak üzere bir minibüs aldım. Şu anda işçilerimizi taşımakta kullanılıyor. Belalan - Susuz yolu da tamamlandığında bu minibüsü de Samsun Büyükşehir Belediyesine hibe edeceğim. Yeter ki yollarımız yapılsın.” şeklinde ifade etti.


Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Duruçay Mahallesi yolunda da stabilize çalışmalarının devam ettiği 2020 yol programında asfalt yapımı planlandığı bildirildi. 

 

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: İş, adamı, Özdemir, yol, için, seferber, oldu,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
İş adamı Özdemir yol için seferber oldu
İş adamı Özdemir yol için seferber oldu
İş adamı Özdemir yol için seferber oldu
İş adamı Özdemir yol için seferber oldu
İş adamı Özdemir yol için seferber oldu
Yorumlar
Haber Yazılımı