Haber Detayı
04 Nisan 2020 - Cumartesi 15:57 Bu haber 10827 kez okundu
 
İllere giriş yasağı başladı! Vezirköprü'ye giriş kapatıldı
Koronavirüs tedbirleri kapsamında Vezirköprü'ye giriş ve çıkış Durağan tarafından kapatıldı.
GÜNCEL Haberi
İllere giriş yasağı başladı! Vezirköprü'ye giriş kapatıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kovid-19 ile mücadele kapsamında açıkladığı yeni tedbirlere ilişkin İçişleri Bakanlığının 81 il valiliğine gönderdiği genelge kapsamında büyükşehir statüsündeki 30 il ile çevresindeki 5 il ve Zonguldak'ta gece yarısından itibaren tüm giriş ve çıkışlar 15 gün süreyle durduruldu.

 

VEZİRKÖPRÜ'DE GİRİŞ YASAĞI BAŞLADI

 

Samsun'a araç giriş çıkışı durduruldu. İçişleri Bakanlığının genelgesine göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Samsun'un sınırında bulunan Vezirköprü ilçesine araç giriş çıkış yasağı başladı.

 

İçişleri Bakanlığının genelgesine göre, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında Samsun'un sınır ilçelerinden olan Vezirköprü'de de ilçeye giriş ve çıkış Durağan tarafından kapatıldı.

 

Alınan bilgiye göre, Jandarma ve Polis teşkilatı tarafından ortak oluşturulan bir ekip Vezirköprü'ye girişi Durağan tarafından kapattı. İlçeye girişi kontrol altında tutan kolluk kuvvetleri gece yarısından itibaren sadece yük ve izinli yolcu taşımacılığı yapanlar ile uluslararası yük taşımacılığı yapan araçların transit geçişlerine izin verdiği öğrenildi. Ekipler genelgeye göre özel araçların ilçeye giriş çıkışına izin vermezken, sürücüler de bu konuda bilgilendirildi.

 

Vatandaşlar tarafından merak edilen bir diğer konu ise ilçelerden Samsun'a gitmek isteyenlere yasak olup olmadığı. Edinilen bilgiye göre, kolluk kuvvetleri Samsun il sınırları içerisinde seyahat etmek isteyenlere giriş - çıkış yasağı uygulamıyor. Ancak bazı yerlerde oluşturulan kontrol noktalarında ateş ölçerli geçiş işlemi sürüyor.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: İllere, giriş, yasağı, başladı!, Vezirköprü'ye, giriş, kapatıldı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
İllere giriş yasağı başladı! Vezirköprü'ye giriş kapatıldı
İllere giriş yasağı başladı! Vezirköprü'ye giriş kapatıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı