Haber Detayı
14 Mayıs 2020 - Perşembe 16:22 Bu haber 17720 kez okundu
 
Havza - Vezirköprü - Durağan Karayolunun ihalesi yapıldı
İhalesi iki kez iptal edilen Havza - Vezirköprü - Durağan Karayolunun ihalesi yapıldı.
YEREL Haberi
Havza - Vezirköprü - Durağan Karayolunun ihalesi yapıldı

Ulaştırma ve Altyapı önceki Bakanı Cahit Turhan’ın Vezirköprü’yü ziyaretinde müjde olarak duyurduğu ve ihalesi iki kez iptal edilen Havza - Vezirköprü - Durağan karayolunun ihalesi yapıldı.


Karayolları Genel Müdürlüğü Samsun 7. Bölge Müdürlüğü’nün açtığı ihaleyle Vezirköprü - Durağan ve Vezirköprü - Havza arasındaki yolda bazı kavşaklarda çalışma yapılmasına ilişkin ihale 14 Mayıs Perşembe günü gerçekleşti.


Edinilen bilgiye göre; yapılan ihaleyle Havza - Vezirköprü - Durağan karayolu üzerindeki Havza Hastane Kavşağı, Havza Çakıralan Kavşağı ve Vezirköprü Hastane Kavşağı’nın yapılması işi yüklenici firmaya verilecek.


Başkan Kurt, ‘Hayırlı Olsun’


İhalenin yapıldığını söyleyen Ak Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt gazetemize yaptığı açıklamada; “Yıllardır özlemini çektiğimiz Havza - Vezirköprü - Durağan Karayolunun yapılması için adım atıldı. İnşallah bu ihale ile başlayan süreç, yolumuzun bölünmüş yol olarak tamamlanmasıyla sona erecek ve Vezirköprü halkı hakettiği konforlu yola kavuşmuş olacak. Yapılan ihalenin bir askı süresi var. Eğer ihaleye itiraz olmaz ise askı süresinin ardından yüklenici firmaya yer teslimi yapılacak ve ilk kazma vurulacak. Vezirköprülü hemşehrilerimize hayırlı olsun.” dedi.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Havza, -, Vezirköprü, -, Durağan, Karayolunun, ihalesi, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı