Haber Detayı
27 Ekim 2020 - Salı 09:31 Bu haber 3247 kez okundu
 
Halk Eğitimi Personeli İspanya’ya Gidiyor
Halk Eğitimi Personeli AB Projesi Kapsamında Yetişkin Eğitimi Üzerine Eğitim Görmek İçin İspanya’ya Gidiyor
EĞİTİM Haberi
Halk Eğitimi Personeli İspanya’ya Gidiyor

Vezirköprü Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün başvurusunu yaptığı Avrupa Birliği Erasmus+ programı altında yer alan KA1 Eriş-Dahil Et-Eğit: 'Yetişkin Engelli Eğitiminde Yeni Yaklaşımlar' isimli  projesi kabul edildi.

 

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türk Ulusal Ajansı) tarafından verilen hibe ile gerçekleşecek proje ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünden 4  personel 12-17 Nisan 2021 tarihlerinde İspanya’nın Barselona şehrinde gerçekleşecek kursa katılacak.

 

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Kaya proje hakkında yaptığı açıklamada; "Projemizce, personelimizin profesyonel ve kişisel gelişimlerini sağlayarak hedefimiz olan kendilerine yetebilen bir engelli profiline ulaşmayı amaçlıyoruz. Engelli eğitimi konusunda hem kurumumuzun hem personelimizin bilgi,beceri ve yeterliliğini artırmayı planlıyoruz." dedi.

 

 ‘Eğitimde Engelliler Dahil Feda Edilecek Fert Yoktur.’

 

Sloganlarının  ‘Eğitimde Engelliler Dahil Feda Edilecek Fert Yoktur.’ Olduğunu söyleyen Kaya, "İlçemizde kayıtlı olarak yer alan engelli fertlerimize ve ailelerine ulaşarak, kurumumuzda açtığımız kursları daha verimli hale getirip onları topluma kazandırmayı, kırsalda yaşayan öğrenme güçlüğü çeken vatandaşlarımızı okur yazar hale getirmeyi, Avrupa Birliği kapsamında diğer yetişkin eğitimi veren kuruluşlarla işbirliği yaparak ortak projeler yürütmeyi, Engelli hususunda deneyim, tecrübe sahibi personeller yetiştirmeyi amaçlamaktayız. Proje sonucunda yaygınlaştırma faaliyetleri kapsamında seminerler düzenlenecek ve görsel ve işitsel çıktılar çeşitli platformlarda ve sanal ortamda paylaşılacaktır.

 

Avrupa Birliği Erasmus+ Projesinin hazırlanmasında başta Müdür Yardımcıları Banu Seni, Ergün Bulut olmak üzere, projeyi hazırlayan İngilizce Öğretmeni Rahmi Günindi'ye teşekkür ediyorum." dedi.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: Özgür AĞCA
Etiketler: Halk, Eğitimi, Personeli, İspanya’ya, Gidiyor,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Halk Eğitimi Personeli İspanya’ya Gidiyor
Halk Eğitimi Personeli İspanya’ya Gidiyor
Yorumlar
Haber Yazılımı