Haber Detayı
25 Haziran 2020 - Perşembe 15:30 Bu haber 1837 kez okundu
 
Esnaf Sanayi Spor Şampiyon ilan edildi! Süper Amatör Lige Yükseldi
Vezirköprü Gençlik ve Esnaf Sanayi Spor, Samsun Süper Amatör ligine çıkmaya hak kazandı.
YEREL Haberi
Esnaf Sanayi Spor Şampiyon ilan edildi! Süper Amatör Lige Yükseldi

2019-2020 Samsun 1.Amatör B Grubunda mücadele eden temsilcilerimizden Vezirköprü Gençlik ve Esnaf Sanayi Spor'un şampiyonluğu tescil edilerek bir üst lig olan Samsun Süper Amatör ligine çıkmaya hak kazandı.

 

Yaşanan salgın hastalıktan dolayı ligler önce seyircisiz oynanmış, ardından ertelenmişti. Sonraki süreçte de liglerin iptal edildiği ve gelecek yıl takımların aynı ligden devam edeceği duyuruluştu. Ancak gelinen süreçte liglerin en son hali ile tescil edildiği ve dolayısı ile temsilcilerimizden Vezirköprü Gençlik ve Esnaf Sanayi Spor'un ligde lider olmasından dolayı bir üst lige çıkması ve ligin bu şekilde tescil edilmesine karar verildi.

 

Konu ile ilgili Vezirköprü Gençlik ve Esnaf Sanayi Spor kulüp başkanı Ömer Usta, gazetemize yaptığı açıklamada "Öncelikle bu şampiyonluktan çok mutlu olduğumu söylemek istiyorum. Pandemi süresine kadar olan süreçte Vezirköprü'yü iyi bir mücadele vererek temsil ettiğimizi düşünüyorum. Vezirköpü'deki bir kısım orta ve küçük ölçekli esnaflar ile bu işe gönül vermiş kişilerin yardımları ve yönetimimizin katkıları ile bu başarmış durumdayız." dedi.

 

"Hiç kuşkusuz bu yardımların yanı sıra, bizleri yalnız bırakmayan taraftarımızın da katkısı çok büyük ve manidardır." diyen başkan Usta açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi; "Ligler bu şekilde tescil edilerek bir üst lig olan Samsun Süper Amatör ligine çıkmaya hak kazandığımız için çok mutluyum. Federasyonun bu şekildeki karar yazısı bizlere iletildi. Yönetimime, 34 futbolcu kardeşime, 3 antrenörümüze ve kulübümüzü destekleyen esnaf ve taraftarımıza da canı gönülden teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte ileriye yönelik yatırım ve tasarruflarımız ile geleceğimizi şekillendireceğiz. Vezirköprü'ye futbol adına farklı bir heyecan ve vizyon katarak hedeflerimize ilerlemeyi sürdürüyoruz. Tüm Vezirköprü halkı olarak bizlere öncelikle güvenilerek, daha büyük destekler verilmesini istiyoruz. Destek olunduğunda neler yapabileceğini ispatlayan sporcularımızın neler yapabileceğini hep birlikte gördük. Sözlerime her zamanki sloganımız ile son verirken diyorum ki YİNE YENİ YENİDEN"

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: Osman Kalyoncu - Spor Yazarı
Etiketler: Esnaf, Sanayi, Spor, Şampiyon, ilan, edildi!, Süper, Amatör, Lige, Yükseldi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Esnaf Sanayi Spor Şampiyon ilan edildi! Süper Amatör Lige Yükseldi
Esnaf Sanayi Spor Şampiyon ilan edildi! Süper Amatör Lige Yükseldi
Esnaf Sanayi Spor Şampiyon ilan edildi! Süper Amatör Lige Yükseldi
Yorumlar
Haber Yazılımı