Haber Detayı
02 Kasım 2019 - Cumartesi 16:45 Bu haber 2102 kez okundu
 
Esentepe Muhtarı Ersoy SASKİ Daire Başkanları ile görüştü
YEREL Haberi
Esentepe Muhtarı Ersoy SASKİ Daire Başkanları ile görüştü

Esentepe Mahallesi Muhtarı Semra Ersoy, Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğünü ziyaret ederek daire başkanları ile görüştü.

 

Esentepe mahallesinin kanalizasyon ve içme suyu eksiklerini anlatan Muhtar Ersoy,  Kanalizasyon Dairesi Başkanı Muhlis Yeşilyurt ve İçme Suyu Dairesi Başkanı Cihan Güller'e taleplerini iletti.

 

Taleplerini yazılı dilekçe ile bizzat işleme aldıran Ersoy, Hamit Kiper Caddesinde yapılan asfalt çalışmasında yağmur suyu gideri konulmadığı için suların 414.sokakta birikinti yaptığını söyledi. Ersoy, 150 metrelik bir alanda yapılacak çalışma ile sorunun çözüleceğini belirterek istekte bulundu.

 

Şehit Ömer Halis Demir Caddesinde alt yapı olmadığından asfalt çalışmasının ertelendiğini ifade eden Ersoy, Kanalizasyon Dairesi Başkanı Muhlis Yeşilyurt'tan bu caddenin altyapı çalışmasının yapılmasını talep etti. Esentepe mahallesinden geçen derenin de kötü koku yaydığını söyleyen Ersoy, dere ıslahının yapılmasını istedi.

 

Ayrıca Esentepe mahallesinin içme suyunda yeterli tazyik bulunmadığı için sorun yaşadıklarını söyleyen Ersoy, İçme Suyu Dairesi Başkanı Cihan Güller ile görüşmesinde Esentepe mahallesine su deposu konulmasını istedi.

Görüşmelerin olumlu geçtiğini belirten Esentepe Mahallesi Muhtarı Semra Ersoy, talep ettiği konuların takipçisi olacağını söyledi.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Esentepe, Muhtarı, Ersoy, SASKİ, Daire, Başkanları, ile, görüştü,
Yorumlar
Haber Yazılımı