Haber Detayı
24 Temmuz 2020 - Cuma 16:59 Bu haber 2664 kez okundu
 
Engelliler Derneği Başkanı Özsoy -KADINLARIMIZ
YEREL Haberi
Engelliler Derneği Başkanı Özsoy -KADINLARIMIZ

Annemiz , kardeşimiz, eşimiz , öğretmenimiz , doktorumuz kısacası her şeyimiz kadınlar. 


Sadece, 2020 Mayıs ayında 22 kadın cinayete kurban gitti. Koruyamadık , sessiz kaldık, sustuk ve sadece gazetelerin sayfalarından okuduk, belki de okumadık bile! 


Daha çocukluğunu yaşayamadan küçük yaşlarda gelin edilen yavrularımız konusunda bile toplum olarak ses çıkarmadık. Küçücük çocuklara yapılan cinsel istirmarlar da dahi hep sessiz kaldık.  Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantığıyla geldiğimiz nokta bizi bu içinden çıkılamaz felaketlere sürükledi. 


Münevver Karabulut, Özgecan Aslan, Şule Çet, Ceren Damar Şenel, Ayşenur Güven, Güleda Cankel, Ayşe Tuba Arslan, Emine Bulut ve binlerce kadın canice öldürüldü. Ve son olarak üniversite öğrencisi ömrünün baharında olan kardeşimiz Pınar Gültekin yaktı ciğerimizi…


Lütfen; çocuklarımızı  yetiştirirken , oğlum sen erkeksin , adamsın, sen güçlüsün gibi yanlış düşüncelerle yetiştirmeyelim. Eğitimin ailede başladığı tartışılamaz bir gerçektir. Çocuklarımızı, kız erkek ayrımı olmadan, hiçbir pozitif ayrımcılık yapmadan hayata hazırlayalım. Çocuklarımızı yaşı ne olursa olsun dikkate alarak , onun yaşına inerek ve ciddiye alarak dinleyelim. Çocuklarımızı susturmayalım, tam aksine çığlık atmayı öğretelim.


Bu haysiyetten , şereften , insanlıktan yoksun  canilere fırsat vermeyelim. Emniyet yetkilileri ve Sayın Savcılarımız lütfen koruma kararları konusunda daha hassas olalım. 


Bu canilerin en ağır cezaları alacağı ümidiyle, bu vahşi cinayetleri kınıyor ve maalesef toplum olarak koruyamadığımız , yüce rabbimizin  bizlere emaneti olan  kadınlarımız için daha koruyucu ve daha elle tutulur önlemler konusunda tüm sorumluları acilen göreve davet ediyorum.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: Özgür AĞCA
Etiketler: Engelliler, Derneği, Başkanı, Özsoy, -KADINLARIMIZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı