Haber Detayı
08 Ağustos 2020 - Cumartesi 10:34 Bu haber 1897 kez okundu
 
Ehliyet sınavları Vezirköprü’de neden yapılmıyor?
Sürücü Belgesi sınavlarında elektronik sınav döneminin başlamasıyla, Vezirköprü halkının sınav çilesi tekrar başladı.
YEREL Haberi
Ehliyet sınavları Vezirköprü’de neden yapılmıyor?

Yazılı sınav döneminde binbir zorlukla Vezirköprü ilçesinde yapılmaya başlanan sınavlarda Vezirköprü halkı rahat bir nefes almıştı. Ancak sınavın elektronik ortama taşınmasıyla sınav merkezleri tekrar Samsun merkez olarak değiştirildi.


Milli Eğitim Bakanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü iş birliği ile yapılan elektronik sınavlar için oluşturulan merkezin, Vezirköprü ilçesinde de kurulması yönünde vatandaşlar talepte bulunuyor.


Vezirköprü’nün nüfus yoğunluğu ve sürücü belgesi almak isteyenlerin potansiyeli göz önüne alındığında Samsun’un üçüncü büyük ilçesi Vezirköprü’de de bir sınav merkezi açılmasını isteyen vatandaşlar; “İlçe merkezine uzak mahallelerde ikamet edenler göz önünde bulundurulmalı. İlçeye gelmek için onlarca kilometre yol geliyoruz. Bir de Samsun merkeze gitmek için 100 kilometreden fazla yol gidiyoruz. Sınava giderken hem sınav heyecanı hem de yetişememe endişesi yaşıyoruz.” şeklinde serzenişte bulunuyorlar.


Elektronik Sınav Merkezi açılması için yetkili mercilerin biran önce harekete geçmesi gerektiğine dikkat çeken vatandaşlar, Bafra ve Çarşamba ilçelerinde sınav merkezinin açılmasının gündeme geldiğini ifade ettiler.      

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Ehliyet, sınavları, Vezirköprü’de, neden, yapılmıyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı