Haber Detayı
01 Mayıs 2020 - Cuma 17:40 Bu haber 7025 kez okundu
 
Eğitim Camiası DİKKAT! Türkiye’de bir ilk gerçekleşti
Koronavirüs salgını dolayısıyla ara verilen eğitimde öğretmen ve öğrencilerin daha iyi koordine olabilmeleri için mühendisler yerli yazılımı geliştirdi.
EĞİTİM Haberi
Eğitim Camiası DİKKAT! Türkiye’de bir ilk gerçekleşti

Tamamen ücretsiz kullanıma açılan yerli ve milli yazılım sayesinde canlı konferans ve uzaktan eğitim programı uygulanabilecek.

 

Elektrik - Elektronik Mühendisi Sefa Turan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; "Cumhurbaşkanımız  Sayın Recep Tayip Erdoğan: “Fiziki güvenliğinizi siber güvenlikle, dijital sanayi ile yerli yazılımla ve yapay zeka ile tahkim etmiyorsanız kendi kendinizi kandırıyorsunuz demektir. Bunu başarmak suretiyle gençlerimize teknolojiyi yerli ve millî olarak sevdirmek en büyük aşkımızdır, en büyük hedefimizdir. Bu gençlik bunu başaracak. Yerli çözümler gerekli. Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalmalı” demektedir. Canlı konferans ve uzaktan eğitim programını, bu anlayıştan yola çıkarak hazırladık. Program kodlarını kendimiz yazdık. Tasarımını kendimiz yaptık." Dedi.

 

Lessonlook, Covid-19 nedeni ile öğrenciler için oluşturulan başarılı bir canlı konferans ve uzaktan eğitim  platformu olduğunu söyleyen Turan; "Tüm öğrenci ve öğretmenlerimize yeni derslerinde başarılar dileriz. Türkiye eğitimsiz kalmasın dedik. Eğitim dünyamıza yeni bir güneş doğdu. Ülkemizde yüzyılın yeni eğitim anlayışını ortaya koyduk. Eğitim dünyasına yeni bir bakış açısı getirdik. Alışıldık eğitim anlayışının dışına çıkarak okulu, sınıfı eve taşıdık. Çağımızda elektronik eğitim gücünün önemini ortaya çıkardık. Cennet vatanımız Türkiye, dünyanın önde gelen dijital eğitim yazılımında var olduğunu, iddialı olduğunu gösterdi. Anaokulları, anasınıfları, ilkokullar, ortaokullar, liseler, üniversiteler, etüt merkezleri, dershaneler, Kuran Kursları, özel dersler için vazgeçilmez bir program.” Şeklinde konuştu.

 

Sefa Turan:“Programın arkasında dev Amerikan şirketleri yok. Allah'ın inayeti milletimizin teveccühü var. Değerli yöneticilerimizin saygıdeğer öğretmenlerimizin desteklerini bekliyoruz." diye ekledi.

 

Yazılım adresi: https://lessonlook.com

 

 

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Eğitim, Camiası, DİKKAT!, Türkiye’de, bir, ilk, gerçekleşti,
Yorumlar
Haber Yazılımı