Haber Detayı
29 Mayıs 2020 - Cuma 15:32 Bu haber 3075 kez okundu
 
Dursun Akça -Siyasetçi sözünden asla dönmez
YEREL Haberi
Dursun Akça -Siyasetçi sözünden asla dönmez

Vezirköprü’müzde ikamet eden değerli kardeşlerim, geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz, vurdumduymazlık Vezirköprü’müzün şiarına yakışmaz.


Bu yazıyı yazmak için kalemi elime aldığım an çok düşündüm. Zerre kadar şahsi çıkar düşünmediğim kanısına vardım. Ülkemizde iki eğilim var. Biri fertlere menfaat sağlamak ve bu yolda hizmet ettiğini benimser. Bu eğilime politikacı denir. İkinci eğilim ise siyasetçidir. Tüm insanlara ve topluma hizmet etmeyi kendine rehber edinmiştir. Bu da siyasetçidir.


Siyasetçinin söz ağzından çıkınca söze tapu ve senet istenmez, söz yerine getirilir. Nedeni ise gerçek alemde verdiği sözün hesabını vereceğini düşünür.


Politikacı ise; seni, toplumu nasıl ikna edeceğini düşünür. Toplumu ikna etti mi konuşmayı unutmaz, hizmeti fertlere yapmayı rehber edinir. Hesap vermeyi aklının ucundan bile geçirmez.


Vezirköprü’de hangi makam ve mevkide olduğu fark etmez yan yana gelip hizmet edenler siyasetçidir. Yanlış anlamayın, partili demiyorum. Esas arzu ettiğim mevzuya gelelim. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın benim şahsen siyasetçi olduğuna güvenim tamdır.


Seçim zamanı Samsun miting alanında halka hitap ederken, Sayın Cumhurbaşkanı olarak Vezirköprü Belediye Başkanı ve aynı zamanda tekrar aday olan Sayın Sadık Edis’in elinden tutup beraberce ellerini kaldırıp Vezirköprü ilçemiz Kenevir, bizim deyimimizle Kendir sanayisi merkezi olacaktır dedi. Bu söz siyasetçi sözü, senettir bitmiştir. Kendir sanayisi Vezirköprü için umut kaynağıdır. Bu yapılacak sanayi merkezini komşu ilçelere kaydırmaya, hoplatmaya, zıplatmaya gerek yok. Sayın Cumhurbaşkanımız halkın huzurunda onaylamıştır. Siyasetçi sözünden asla dönmez.

Kaynak: Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Dursun, Akça, -Siyasetçi, sözünden, asla, dönmez,
Yorumlar
Haber Yazılımı