Haber Detayı
05 Eylül 2020 - Cumartesi 10:18 Bu haber 2466 kez okundu
 
Dursun Akça -Ağlanacak halimiz var!
‘Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Karar’ değişikliği ile Samsun’un 8 ilçesinin de bu teşvikten yararlanma kararını eleştriren esnaf Dursun Akça; “Teşvik kararnamesinin detaylarını öğrendiğimde kahroldum. Vezirköprü’de gülmeyi bırakın, ağlanacak halimiz var.’ dedi.
YEREL Haberi
Dursun Akça -Ağlanacak halimiz var!

Akça, gazetemize yaptığı yazılı açıklamada; “Mahalli gazete olarak kamu görevi icra eden Özlem Gazetesi’nin geçen haftaki sayısında güzel bir haber okudum. Teşvikler il bazından ilçeler bazına indirildiği, Resmi Gazete’de yayımlandığı, Samsun ilinde 8 ilçe teşvik kapsamına alındığı, Vezirköprü’müzün de 8 ilçeden biri olarak teşvikten faydalanacağı yazıyordu. AKP İlçe Başkanı da bu konuyu müjde olarak birinci sayfadan beyan etmiş. Bu kararnameyi ilçeler hizmetine sunan tüm yetkilere sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Geçte olsa adalet tecelli etmiştir. Hatadan dönmek erdemliktir. 


Değerli Vezirköprülü hemşehrilerim, bu okuduklarıma sevinirken gazetenin Başyazarı Hayati Ağca’nın ‘Buruk Sevinç’ başlığıyla yazdığı köşe yazısını okudukça kahroldum. Vezirköprü’de bırakın gülmeyi ağlanacak halimiz var. Hükümetin aldığı karardan öncelikle Organize Sanayi kurmuş ilçeler faydalanacaktır. Bu tartışılmaz, eleştirisi bile yapılamaz.” ifadelerine yer verdi.


‘Vezirköprü’de kamu kuruluşunda görev alanlar kaç defa yan yana gelip Vezirköprü’de uygun bir Organize Sanayi yeri tespit edebildiniz’ diyen Akça; “Vezirköprü’yü tek başına iktidardan faydalandıramadınız. Yine gazetede okuduğum kadarıyla bir toplantıda Organize Sanayinin rafa kaldırıldığı söylemi yer alıyor. Şimdi Vezirköprü hizmetten faydalanmayı beklerken, makam sevdalılarına soruyorum; Halkın yüzüne nasıl bakacaksınız? ‘Organize Sanayi gündemimizden çıkmıştır’ diyen kimse Vezirköprü halkından özür dilesin. Bu Vezirköprü’ye ihanettir, istifa etsin.” dedi.


‘Yağmur yağdığı halde ektiğin mahsulden verim alamıyorsan suç toprağın değil.” diyen Dursun Akça; “Vezirköprü’ye hizmet alamadıysan, sanayi kuramadıysan sebebi iktidar değil, makam sevdalılarının hatalarındandır. 2015 yılında yerel gazetelere verdiğim bir açıklamada Havza il, Veziköprü nahiye adayı diye yazmıştım. Çok isabetli yazmışım. Vezirköprü’de Organize Sanayi gündemimizden çıkmıştır diyen bizleri Havza ve Kavak ilçelerine göç etmeye teşvik ediyor. Bu söylemi yapan kimse istifasını versin. Bu da bir erdemliktir. Uyanın artık! Yazık bu ilçeye. Bireyler karar verirse Vezirköprü bu hale gelir.” ifadelerine yer verdi.  

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Dursun, Akça, -Ağlanacak, halimiz, var!,
Yorumlar
Haber Yazılımı