Haber Detayı
08 Ocak 2021 - Cuma 16:18 Bu haber 12056 kez okundu
 
Diş Hekimi Fazlı Kartal; ‘Eski Hastaneye Ek Poliklinik Açılmalıdır’
Vezirköprü’de Diş Hekimi Fazlı Kartal yaptığı yazılı açıklamada; “Eski hastaneye ek poliklinik açılmalıdır” dedi.
YEREL Haberi
Diş Hekimi Fazlı Kartal; ‘Eski Hastaneye  Ek Poliklinik Açılmalıdır’

Kartal yaptığı yazılı basın açıklamasında; “23.11.2020 tarihinde yeni hastane açıldı. Vezirköprü’ye hayırlı uğurlu olsun. Yeni hastanenin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ederiz.

 

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, İlkadım ilçesinde göğüs hastanesi yanındaki binada hizmet veriyordu. Tıp Fakültesi Hastanesi bugünkü binasına taşındığında İlkadım merkeze ek poliklinik açtılar. Bugün halen İlkadım merkezde öğretmenevinin yanında bazı birimleri hizmet vermektedir.

 

Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi hizmetin kalitesini artırmak amacıyla Atakum ilçesinde ek poliklinik açtılar. Ek poliklinikte laboratuar, röntgen mevcuttur. Eğitim Araştırma Hastanesi’nin ana binada, hem de Atakum ek binada poliklinik hizmeti verilmektedir.

 

Bugünlerde pandemi ile mücadele etmekteyiz. İnsanlar birbirine yakın olduğunda ve sosyal mesafeye yeteri kadar dikkat etmediğinde bulaşma daha çok maktadır.

 

Eski hastaneye veya başka bir yere Ek Poliklinik açılmalıdır. Ameliyat ve yatak tedavisi olmayan hastaların bir kısmı ek poliklinikte muayene olurlar. Ek poliklinik şehir merkezine yakın olduğu için daha çabuk ulaşırlar. Zaman kaybı en az olur. Polikliniklerdeki kalabalıklar dağıtılmış olur, yaşlı ve riskli hastalar daha güvenilir ortamda muayene edilirler.

 

Bugün de yarın da Vezirköprü halkının muayene ve tedavilerinin kalitesi artırılmış olur, başka hastanelere gitmezler.

 

Haklımıza ek poliklinik hizmetinin verilmesi için önce iktidar partisinin ve de muhalefet partileri ve STK’ları göreve çağırıyorum.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Diş, Hekimi, Fazlı, Kartal;, ‘Eski, Hastaneye, , Ek, Poliklinik, Açılmalıdır’,
Yorumlar
Haber Yazılımı