Haber Detayı
22 Ağustos 2020 - Cumartesi 10:33 Bu haber 4198 kez okundu
 
Dikkat! Artış hızla devam ediyor
Vezirköprü’de Kurban Bayramı arifelerinde ve sonrasında katlanarak artan vaka sayısı son yirmi günde 5 katına çıktı.
GÜNCEL Haberi
Dikkat! Artış hızla devam ediyor

Mart ayında tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs’ün etkileri giderek artıyor.

 

Kurban Bayramı sonrasında gazetemizde manşet haberi olarak yayımladığımız ‘İkinci Dalga Endişesi’ haberi, endişeleri haklı çıkardı. 

 

Mart ayından Haziran ayına kadar Vezirköprü’de tespit edilen toplam vaka sayısının Haziran ayından itibaren artarak devam etmesi koronavirüsün hızla yayıldığını gözler önüne serdi. 

 

HIZLA YAYILIYOR

 

Vezirköprü’de özellikle Kurban Bayramı öncesi ve sonrasında yaşanan yoğunluğun etkileri görülmeye başladı. Yaşanan yoğunlukta normalleşme süreciyle birlikte tedbirler aksatıldığından son yirmi günde Haziran ayına kadar ortaya çıkan toplam vaka sayısını 5’e katladı. Vezirköprü’de bugüne kadar 12 kişinin covid nedeniyle hayatını kaybettiği öğrenilirken, vaka sayısının ise 350’ye yaklaştığı iddia ediliyor.

 

1000 KİŞİYE TEST YAPILDI

 

Vezirköprü ilçesinde 1000 kişiye test yapıldığı öğrenilirken, bu testlerden yaklaşık 350’sinin pozitif vaka olduğu belirtiliyor. 

 

Türkiye’de hastalığın ilk görüldüğü tarihten haziran ayına kadar Vezirköprü’de ilk 4 ayda tespit edilen hasta sayısı 60 iken normalleşme sürecine geçilmesiyle bu sayı Haziran ayından sonra iki aylık süreçte 200’ü geçti.

 

30’UN ÜZERİNDE YATAN HASTA VAR

 

Vezirköprü Devlet Hastanesi’nde pozitif vakalardan 33’ünün tedavi gördüğü öğrenilirken evde tedavi görenlerin sayısının ise 130’u geçtiği  belirtiliyor.

 

DENETİM YETERSİZ

 

Vatandaşlar, Vezirköprü’de pozitif vaka çıkan kişilerin tedbirlere uymadığını ifade ederken, bunların denetiminin de yetersiz olduğunu ifade ediyorlar.  
Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Dikkat!, Artış, hızla, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı