Haber Detayı
20 Kasım 2020 - Cuma 18:55 Bu haber 7115 kez okundu
 
DEVA Partisi Vezirköprü yönetimi belli oldu! İbrahim Hakkı Ok resmen başkan
Dışişleri ve Ekonomi eski Bakanı Ali Babacan'ın önderliğinde kurulan Demokrasi ve Atılım Partisi'nin (DEVA) Vezirköprü İlçe Kongresi yapıldı.
SİYASET Haberi
DEVA Partisi Vezirköprü yönetimi belli oldu! İbrahim Hakkı Ok resmen başkan

İbrahim Hakkı Ok'a verilen Kurucu Başkanlık görevi ile ilçedeki teşkilatlanmasını hızlandıran DEVA Partisi, yapılan ilk kongrede Vezirköprü ilçe yönetimini belirledi.

 

Başkan Adayı olarak İbrahim Hakkı Ok tek liste ile girdiği seçimde başkanlık görevini resmen üstlenmiş oldu.

 

Köprülü Mehmet Paşa Camii karşısında bulunan parti binasında gerçekleşen kongre, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başladı.

 

Kongrede konuşan DEVA Partisi Vezirköprü İlçe Başkanı İbrahim Hakkı Ok, teşkilat görevlendirmelerinin başladığını ve ilçede 60 üyesinin bulunduğunu söyledi.

 

'GELDİĞİMİZ BU NOKTA UMUT VERİCİ'

 

DEVA Partisi Samsun İl Başkanı Kebire Birer ise yaptığı konuşmada, Samsun'un 12 ilçesinde teşkilatlanmanın tamamlandığını, 8 Aralık tarihinde de Samsun il kongresinin yapılacağını söyledi.

 

'Geldiğimiz bu nokta umut verici' diyen Birer; "Deva ailesi her geçen gün büyüyor. Bu bize gurur veriyor. Partimize büyük bir ilgi var. Bizi bu masada toplayan nokta, gelecek kaygımız. Birbirimize sahip çıkıp iyi bir ekip ruhuyla birbirimize güvenerek Türkiye’de bir değişim yapmak için buradayız. Bu değişim için elbirliği ile savaşacağız.” dedi.

 

Konuşmaların ardından oylamaya geçildi ve Kurucu Başkan İbrahim Hakkı Ok, resmen başkan olarak seçildi.

 

İlçe yönetim kurulu asil üyeliğine Muhittin Kurt, Ali Öztürk, Mehmet Elmas, Hüseyin Ulusoy, Sevilay Terzioğlu Özata, Mustafa Bolat, Sebahattin Ay, Murat Bursalı, Halis Çelik, Muharrem Mübarek, Abdulkadir Bişkin, Mevlüt Yücel, Hasan Taşan ve Yaşar Özay seçildi.

 

Yedek üyeliğe ise; Kamil Gül, Arslan Kurt, Yusuf Akkaya, Ahmet Karadaş, Mehmet Kaşcı, Arif Kervan ve Muhammet Bahadır seçildi.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: DEVA, Partisi, Vezirköprü, yönetimi, belli, oldu!, İbrahim, Hakkı, Ok, resmen, başkan,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
DEVA Partisi Vezirköprü yönetimi belli oldu! İbrahim Hakkı Ok resmen başkan
DEVA Partisi Vezirköprü yönetimi belli oldu! İbrahim Hakkı Ok resmen başkan
Yorumlar
Haber Yazılımı