Haber Detayı
29 Mayıs 2020 - Cuma 16:49 Bu haber 3859 kez okundu
 
ÇÜRÜMEYE TERK EDİLDİ
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kunduz Kamp Eğitim Merkezi’nin 2019 yılında yeniden ihaleye çıkacağını söylemişti ama... ÇÜRÜMEYE TERK EDİLDİ.
YEREL Haberi
ÇÜRÜMEYE TERK EDİLDİ

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun tamamlanacak dediği Milli Takımlar Kunduz Kamp Eğitim Merkezi inşaatı çürümeye terk edildi.

 


CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu'nun 2018 yılı Aralık ayında, TBMM Genel Kurulu'ndaki bütçe görüşmeleri sırasında verdiği soru önergesine Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu: “2017 yılı Ocak ayında ihale edilmiş Vezirköprü’deki kamp eğitim merkezimiz, 45 milyonluk maliyeti var, yüklenici firmanın sözleşme şartlarını yerine getirememesinden dolayı Kasım 2018’de sözleşmesi fesholmuş, ilk çeyrekte tekrar ihaleye çıkıp inşallah tamamlayacağız, Samsun’a çok tesis yaptık, bunu da yarım bırakmayız” diye cevap vermişti.

 

PROJEDE NELER VARDI?

 

Projede Sporcu Dinlenme Tesisi, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Çok Amaçlı Spor Salonu, Okçuluk Salonu, Atletizm sahası, Tenis Kortları, Basketbol Sahaları, Futbol sahası, 6 bin m2 Su sporları Göleti, Paintball alanı, Kır Kafesi, Büfeler, Açık Amfi Alanı, Gezinti Yolları, Bocce sahası, 216 bin m2 alan için Peyzaj düzenlemeleri, bisiklet park yerleri, seyir terasları, koşu yolları yer alan proje Türkiye’de ilk ve tek en büyük spor kompleksi olacaktı.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: ÇÜRÜMEYE, TERK, EDİLDİ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ÇÜRÜMEYE TERK EDİLDİ
ÇÜRÜMEYE TERK EDİLDİ
Yorumlar
Haber Yazılımı