Haber Detayı
18 Kasım 2020 - Çarşamba 09:01 Bu haber 4746 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan tedbirleri açıkladı. Kısıtlamalar geri geldi!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'deki Kabine toplantısının ardından yeni kısıtlamaları duyurdu.
GÜNCEL Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan tedbirleri açıkladı. Kısıtlamalar geri geldi!

Erdoğan, hafta sonları akşam saat 20.00 ile sonraki gün saat 10.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını açıkladı.

 

UZAKTAN EĞİTİM DEVAM EDECEK...

 

"Hafta sonları saat 10.00 ile 20.00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Ara tatilde olan okullardaki eğitim öğretim yıl sonuna kadar online sürdürülecek, 65 yaş üstü için uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması çalışanlar hariç olmak üzere 20 yaş altına da uygulanacak. AVM, Market, Berber ve Kuaförler gibi işletmelerin çalışma süreleri saat 10.00 ile 20.00 ile sınırlanacak.

 

Restoran ve cafelerde sadece paket servis uygulamasına geçilecek. Kıraathanelerin faaliyetlerine bir süre ara verilecek. Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanacak. Halı sahaların faaliyetlerine ara verilecek. Şehirlerimizin ana cadde ve meydanlarındaki sigara içme yasağı sürecek. İl Hıfzıssıhha Kurulları bu sınırlarmayı genişletebilecek. Kamu ve özel sektördeki esnek çalışma sürelerine uygulamasına hassasiyet gösterilecek. Tüm bu hususlarla ilgili ayrıntılar İçişleri Bakanlığımızın genelgesinde yer alacak. Hep birlikte fedakarlık yaparak bu salgın musibetinden gelerek, sağlıklı ve huzurlu şekilde geleceğe bakacağız."

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan, tedbirleri, açıkladı., Kısıtlamalar, geri, geldi!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı