Haber Detayı
05 Haziran 2020 - Cuma 12:22 Bu haber 5862 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı açıkladı: Hafta sonu yasağı iptal
Hafta sonu yasağı iptal mi oldu? sorusu son dakika haberi olarak gündeme geldi. İçişleri Bakanlığı 6 ve 7 Haziran'da sokağa kısıtlamasına yönelik genelge yaynlamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, hafta sonu uygulanması planlanan sokağa çıkma yasağına dair son dakika açıklaması yaptı.
GÜNCEL Haberi
Cumhurbaşkanı açıkladı: Hafta sonu yasağı iptal

Hafta sonu 15 ilde düzenlenmesi planlanan sokağa çıkma yasağı iptal edildi. Kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aldı. Erdoğan, "Gönlümüz razı olmadı" diyerek yasağı kaldırdığını duyurdu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajı şu şekilde: "Bilindiği gibi salgın döneminde, milletimizi koronavirüsten korumak için çok sayıda tedbiri hayata geçirdik. Bunlardan biri de tüm Türkiye’de veya belirli illerimizde uyguladığımız sokağa çıkma sınırlamalarıydı. Esasen, en son sınırlamanın ardından bu yöntemi yeniden kullanmayı düşünmüyorduk. Ancak, bir ara 700 küsürlere kadar inen günlük vaka sayısı neredeyse bini buldu. Bu olumsuz gelişme üzerine, sokağa çıkma sınırlaması tedbirini tekrar gündemimize almak zorunda kaldık.

 

"SOSYAL VE EKONOMİK SONUÇLARA YOL AÇACAKTI"

 

Sağlık Bakanlığımızın önerisi ve İçişleri Bakanlığımızın genelgesi ile bu hafta sonu da 15 ilimizde sokağa çıkma sınırlaması uygulanacağı dün gece ilan edilmişti. Fakat vatandaşlarımızdan aldığımız değerlendirmeler, bizi kararı yeniden gözden geçirmeye yöneltti. Tek amacı hastalığın yayılmasını önlemek ve vatandaşımızı korumak olan bu kararın, farklı sosyal ve ekonomik sonuçlara yol açacağı anlaşıldı. 2,5 aylık bir aradan sonra yeniden günlük hayatını düzenlemeye başlayan vatandaşlarımızın sıkıntıya düşmesine gönlümüz razı olmadı.

 

"MASKE-MESAFE-TEMİZLİK ÖNEMLİ"

 

Bunun için, Cumhurbaşkanı olarak, 15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım. Vatandaşlarımdan, MASKE-MESAFE-TEMİZLİK kurallarına bu süreçte de titizlikle riayet etmelerini önemle rica ediyorum."

Kaynak: Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Cumhurbaşkanı, açıkladı:, Hafta, sonu, yasağı, iptal,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Cumhurbaşkanı açıkladı: Hafta sonu yasağı iptal
Yorumlar
Haber Yazılımı