Haber Detayı
18 Temmuz 2020 - Cumartesi 09:29 Bu haber 1326 kez okundu
 
ÇKS Uzatıldı! Son Gün 1 Eylül
Pandemi süreci nedeniyle oluşan olumsuz durum sonrası daha önce 30 Haziran olarak açıklanan ÇKS’de (Çiftçi Kayıt Sistemi) başvurusunun son günü 1 Eylül’e uzatıldı.
YEREL Haberi
ÇKS Uzatıldı! Son Gün 1 Eylül

Daha önce Gıda Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 30 Haziran’ın ÇKS için son başvuru tarihi olduğu belirtilmiş ve çiftçilere duyurulmuştu. Ancak ortaya çıkan pandemi süreci nedeniyle çiftçilerin mağduriyet yaşamamaları adına sürenin 1 Eylül Salı gününe uzatıldığı belirtildi.


Konu ile ilgili olarak sosyal medya üzerinden açıklama yapan Vezirköprü Ziraat Odası Başkanı Arslan Kaya; “Çiftçi kayıt sistemine başvurular 01 Eylül 2020 tarihine kadar uzatılmıştır. ÇKS kayıtlarını yaptırmayan üreticilere duyurulur. Bu konuyu gündeme getiren emeğini hiçbir zaman esirgemeyen Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanımız Sayın Ş. Şemsi Bayraktar’a teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.


İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam ise; ”Bilindiği üzere 2020 yılı Çiftçi Kayıt Sistemi(ÇKS) başvuruları 1 Eylül 2019 tarihinde başlamış ve 30 Haziran tarihinde bitmişti. Bitkisel Üretime ait tüm desteklemeler için zorunlu olan ÇKS kayıtlarının 1 Eylül’e kadar uzatıldığını belirterek üreticilerimize hayırlı uğurlu olsun.” ifadesini kullandı.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: ÇKS, Uzatıldı!, Son, Gün, 1, Eylül,
Yorumlar
Haber Yazılımı