Haber Detayı
30 Aralık 2019 - Pazartesi 13:44 Bu haber 5573 kez okundu
 
CHP İlçe Başkanını Seçiyor
CHP Vezirköprü İlçe Başkanlığı Olağan Kongresinde seçim başladı.
SİYASET Haberi
CHP İlçe Başkanını Seçiyor

Divan Başkanlığını, CHP Samsun eski Milletvekili Suat Binici yaptığı olağan kongre parti binasında gerçekleştirildi. Faaliyet ve gelir - gider raporlarının okunduğu kongrede ilçe başkanlığına tek aday Onur Bayburtlu oldu.

 

Son yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi'nin başarı gösterdiğini ifade eden CHP Samsun eski Milletvekili Suat Binici, kongrede yaptığı konuşmada; "Cumhuriyet Halk Partisi son yerel seçimlerde büyükşehir belediyelerinde genel nüfusun yüzde 45'ini kapsayan bir alanda belediyeleri almıştır. Bundan sonra yapılacak iş birbirimizi kırmadan birlik ve beraberlik içerisinde ilk yapılacak olan genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi'ni iktidar yapmaktan geçiyor. İnsanlarımız yıllardır ezildiler. Cumhuriyet Halk Partisi iktidara geldiği zaman geçmişin acılarını silecek ve geleceğe daha iyi bakacağız." şeklinde konuştu. Onur Bayburtlu'nun ilçe başkanlığını başarı ile yürüteceğini söyleyen Binici, mevcut başkan İbrahim Gürbüz ve yeni aday Onur Bayburtlu'ya teşekkür etti.

 

CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak ise yaptığı konuşmada; "Özellikle son birkaç yıldır ülkemiz tek adam rejiminin sıkıntılarını yaşıyor. Üzerimizde uygulanan baskılar herkes tarafından hissedilmekte. Vezirköprü'de ise istihdam yaratılamadığı için gençlerimiz büyükşehirlere göç etmek zorunda kalıyor. İşsiz sayısı milyonları buldu. Açlık sınırının altında bir asgari ücret açıklandı. Son bir kaç yıldır Vezirköprü'de tamamlanamayan bir hastaneden bahsediliyor. Bunlara artık dur demenin zamanı geldi. Buna dur diyecek olan da sizlersiniz." dedi.

 

Kongrenin devamında mevcut ilçe başkanı İbrahim Gürbüz teşekkür konuşmasını yaparken aday olan Onur Bayburtlu ise yaptığı konuşmada 1999 yılından bu yana CHP teşkilatında görev aldığını ifade etti. Bayburtlu; "Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi'nde görev yapmaktan her zaman gurur duydum. 31 Mart yerel seçimlerinde Vezirköprü'de belediye başkan adayı oldum. Bu süreçte bir kez daha gördük ki, birlik ve beraberlik çok önemli. Seçim döneminde dayanışmamız sayesinde Vezirköprü'de son 15 yıl içerisinde alamadığı en yüksek oyu aldık. Bu başarıda ittifakımız olan İyi Parti İlçe Teşkilatının katkısı büyüktür. Bugün yapacağımız kongre sonrasında da hep birlikte bir yol belirleyip halkımızın derdine derman olacağız ve seçimlere hazırlanacağız." dedi.

 

Konuşmaların sonrasında seçime geçildi. Seçimde 119 delegenin oy kullanacağı bildirildi. İlçe Seçim Kurulunun yürüttüğü seçimde sandık Saat: 17.00'de açılacak.

 

Kongreye CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, CHP Samsun eski Milletvekili Suat Binici, CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak ve yönetim kurulu üyeleri, Ak Parti Vezirköprü İlçe Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, Saadet Partisi Vezirköprü İlçe Başkanı Veysel Bozdemir, İyi Parti Vezirköprü Belediye Meclis Üyesi Ahmet Özdemir, CHP ilçe teşkilatı ve partililer katıldı.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: CHP, İlçe, Başkanını, Seçiyor,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
CHP İlçe Başkanını Seçiyor
CHP İlçe Başkanını Seçiyor
CHP İlçe Başkanını Seçiyor
CHP İlçe Başkanını Seçiyor
CHP İlçe Başkanını Seçiyor
CHP İlçe Başkanını Seçiyor
CHP İlçe Başkanını Seçiyor
CHP İlçe Başkanını Seçiyor
CHP İlçe Başkanını Seçiyor
Yorumlar
Haber Yazılımı