Haber Detayı
09 Eylül 2020 - Çarşamba 11:18 Bu haber 1558 kez okundu
 
CHP 97.kuruluş yılını kutluyor
CHP Vezirköprü İlçe Başkanlığı tarafından partinin kuruluşunun 97'nci kuruluş yıldönümü dolayısıyla Atatürk Anıtına çelenk sunuldu.
SİYASET Haberi
CHP 97.kuruluş yılını kutluyor

Çelenk töreninde CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu, parti üyeleri ile birlikte Atatürk Anıtına çelenk sundu ve saygı duruşunda bulundu.

 

“CHP, kurulduğu günden bugüne çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin  temeli olan devrimlerin ve cumhuriyetin koruyucusu ve teminatıdır” diyen Bayburtlu, yaptığı konuşmada; "Temellerini 4 Eylül 1919'da Sivas Kongresinde attığınız, 9 Eylül 1923'te de kurduğunuz Cumhuriyet Halk Partisi'nin, bugünkü mirasçıları olarak huzurunuzdayız.

 

Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti'nin emperyalizm karşısındaki kararlılığını, Kuvayı Milliye'nin işgal orduları karşısındaki azmini, 97'nci kuruluş yıldönümümüzde de yüreğimizde taşıyoruz. Yegane amacımız, sizin ve silah arkadaşlarınızın kurduğu güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye'yi inşa etmektir. İlke ve devrimleriniz ile II.Yüzyıla Çağrı Beyannamemizin ışığında kuracağımız halkın iktidarında ülkemizi, işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz." dedi.

 

Bayburtlu konuşmasının devamında; "Mücadelemizi, hakimiyet kayıtsız şartsız milletin olana dek sürecektir. Mazlum milletlere umut ışığı olan Anadolu Devrimi'nin mimarları olarak size ve sikah arkadaşlarınıza, hayatını kaybetmiş tüm Cumhuriyet Halk Partililere, demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yurttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz." ifadelerine yer verdi.

 

Konuşmanın sonrasında çelenk programı sona erdi.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: CHP, 97.kuruluş, yılını, kutluyor,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
CHP 97.kuruluş yılını kutluyor
CHP 97.kuruluş yılını kutluyor
CHP 97.kuruluş yılını kutluyor
CHP 97.kuruluş yılını kutluyor
CHP 97.kuruluş yılını kutluyor
Yorumlar
Haber Yazılımı