Haber Detayı
12 Şubat 2021 - Cuma 15:28 Bu haber 1670 kez okundu
 
Bölge Tamam! Sıra Türkiye Finallerinde
Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası'nda il birincisi olan Mehmet Paşa İlkokulu, Samsun’u başarılı şekilde temsil etti.
EĞİTİM Haberi
Bölge Tamam!  Sıra Türkiye Finallerinde

Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası'nda il birincisi olan Mehmet Paşa İlkokulu, Samsun’u başarılı şekilde temsil etti.

 

Türkiye Zeka Vakfı tarafından Milli Eğitim Bakanlığının izni ve TÜBİTAK  desteğiyle düzenlenen Türkiye Okullar Arası  Zeka Oyunları Şampiyonası  bölge finalleri  23 Ocak 2020 günü internet üzerinden çevrimiçi olarak yapıldı. 

 

10 Şubat’ta açıklanan sonuçlara göre Mehmet Paşa İlkokulu  3. Sınıflarda  Samsun 1.si ve Karadeniz Bölgesi 4.sü oldu. 4. Sınıflarda da  Samsun il birincisi ve Karadeniz Bölgesi 2.si olarak Türkiye Finallerinde yarışmaya  hak kazandı. 

 

Mehmet Paşa İlkokulu 4. Sınıf takımı; Asya Deniz Karakuş, Naz Baydar, Yakup Tuğrul Dayı‘dan; 3.Sınıf Takımı ise Gamze Akdere, Nisa Sude Göç, Sude Efnan Kirenci, Salih Levent Akdoğan  ve Nehir Zümra Erdoğan’dan oluşuyor.

 

Türkiye Finallerinin 20 Mart’ta yine internet üzerinden yapılacağını belirten Okul Müdürü Fazıl Engin, öğrencilerine başarılar diledi. 

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Bölge, Tamam!, , Sıra, Türkiye, Finallerinde,
Yorumlar
Haber Yazılımı