Haber Detayı
07 Ocak 2020 - Salı 16:56 Bu haber 5320 kez okundu
 
Bektaş, tekrar DSP'nin Başkanlık Kurulunda
Demokratik Sol Partinin (DSP) Başkanlık Kurulu oluşturuldu.
SİYASET Haberi
Bektaş, tekrar DSP'nin Başkanlık Kurulunda

Partiden yapılan açıklamaya göre, 15 Aralık'ta gerçekleştirilen DSP'nin 11. Olağan Kurultayı sonrası Genel Başkan Önder Aksakal başkanlığında Başkanlık Kurulu belirlendi.

 

BEKTAŞ, TEKRAR KURULDA

 

Vezirköprü ilçesinde DSP'nin önde gelen isimlerinden Ahmet Hidayet Bektaş, DSP Başkanlık Kurulunda yerini korudu. Önceki dönemde de DSP'de genel başkan yardımcılığı görevini yürüten Bektaş, tekrar Seçim ve Sosyal İşler Başkanı olarak partideki görevine devam edecek.

 

Başkanlık Kuruluna getirilen isimler ve görevleri ise şöyle: Genel Sekreter Müzeyyen Okur, Parti Sözcüsü-Parlamento ve Hükümetle İlişkiler Başkanı Hasan Erçelebi, Örgüt Kurulu Başkanı Erdoğan Sincer, Sanayi, Ticaret, Esnaf Odaları ve İşveren Kuruluşları ile İlişkiler Başkanı Hüseyin Kul, Hukuk İşleri ve Siyasi İlişkiler Başkanı Onur İste, Kadın Politikaları ve İnsan Hakları Başkanı Dilara Tambova, Kültür, Turizm ve Eğitim İşleri Başkanı Uğur Gürel, Ekonomi Politikaları ve Mali İşler Başkanı İbrahim Halil Yumuşak, Yerel Yönetimler, Dernekler, Sendikalar ve STK ile İlişkiler Başkanı Ahmet Murat Özbilge, Sosyal Politikalar Başkanı Selçuk Karakülçe, Basın Yayın ve İletişim Başkanı Hanay Handan Toprak Benli, Tarım Orman ve Çevre Politikaları Başkanı Yılmaz Bilensoy, Gençlik Politikaları ve Bilgi İşlem Başkanı Emrah Küçükkapdan.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Bektaş,, tekrar, DSP'nin, Başkanlık, Kurulunda,
Yorumlar
Haber Yazılımı