Haber Detayı
14 Kasım 2020 - Cumartesi 11:18 Bu haber 2911 kez okundu
 
BAYBURTLU -YA BU KÖPRÜ YAPILDIKTAN SONRA GÖÇSEYDİ?
CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu “Liyakatsiz kişilerce yapıldığı belli olan ve vatandaşın paralarının çöpe gitmesine sebep olan bu olayda bütün sorumlulardan hesap sorulmalıdır” sözleriyle eleştirdi.
YEREL Haberi
BAYBURTLU -YA BU KÖPRÜ YAPILDIKTAN SONRA GÖÇSEYDİ?

10 mahallenin ilçe merkeziyle bağlantısını sağlayacak olan Çalköy Köprüsü’nün, kendi ağırlığına dayanamayıp yıkılmasının ardından bölgede incelemelerde bulunan CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu “Liyakatsiz kişilerce yapıldığı belli olan ve vatandaşın paralarının çöpe gitmesine sebep olan bu olayda bütün sorumlulardan hesap sorulmalıdır” sözleriyle eleştirdi.

 

CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Bayburtlu, hizmete açılmadan yıkılan Çalköy Köprüsü’nde incelemelerde bulundu ve çevredeki vatandaşlarla bir araya geldi.

 

Kendi ağırlığına dayanamayıp çöken köprünün, henüz hizmete dâhi alınmamış olduğuna dikkat çeken Bayburtlu “kendi ağırlığını bile taşıyamayan bu köprüye, teknik açıdan kimler izin verdiyse, bu köprüyü kullanacak olan hemşehrilerimizin canına kast etmişlerdir” dedi. 

 

Bayburtlu açıklamalarında ayrıca şunları belirtti: “Teknik bilgi, deneyim, mevzuata uygunluk bunların hepsi çok önemli niteliklerdir. Fakat bu köprü yapılırken, bunların hepsi göz ardı edilmiş. Köprü projesinin bu mevkiyi bilmeyen veya görmeyen birileri tarafından çizildiği ortada. Köprü ayaklarının hangi yönlere bakacağı konusunda bile hata yapılmış. Ve sonunda ortaya işte böyle bir utanç tablosu çıkmıştır. 

 

Yıkılan, sadece köprü değil, sorumsuz yönetim anlayışıdır. Heba edilen zaman, boşa harcanan kamu kaynakları… Bunların hepsi vatandaşımızın yaşadığı kayıplardır. Yazık değil mi, bunca yatırımın israf edilmesine! Bunun zararı nasıl ve kimden tazmin edilecek? Bu köprü ya hizmete girdikten sonra çökseydi? Hukuken ve vicdanen, böyle bir felaketin hesabını hangi yetkili verebilir?”

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: BAYBURTLU, -YA, BU, KÖPRÜ, YAPILDIKTAN, SONRA, GÖÇSEYDİ?,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
BAYBURTLU -YA BU KÖPRÜ YAPILDIKTAN SONRA GÖÇSEYDİ?
BAYBURTLU -YA BU KÖPRÜ YAPILDIKTAN SONRA GÖÇSEYDİ?
BAYBURTLU -YA BU KÖPRÜ YAPILDIKTAN SONRA GÖÇSEYDİ?
Yorumlar
Haber Yazılımı