Haber Detayı
05 Eylül 2020 - Cumartesi 11:16 Bu haber 1445 kez okundu
 
Bayburtlu -Vezirköprü teşvikten nasıl faydalanacak?
CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu, gazetemize yaptığı yazılı açıklamada; “Vezirköprü teşvikten nasıl faydalanacak bilen yok.” dedi.
YEREL Haberi
Bayburtlu -Vezirköprü teşvikten nasıl faydalanacak?

Başkan Bayburtlu yaptığı yazılı açıklamada; “İlçenin ilerleyişini görebilmek için gözlüklerimizin camlarını sile sile cam kalmadı.


Güzel çalışmalar yapılacak derken ya yarıda bırakılıyor ya da üstün körü yapılıyor. Köy yollarında asfaltlama çalışmaları güzel fakat bu çalışmaların kaliteli yapılması gerekmiyor mu? Devletin zarara uğratılması kimin işine geliyor merakla soruyorum?


İlçe olarak hükümetimizin nimetlerinden faydalanmak güzel. Samsun ve ilçelerinin teşvik kapsamına alınması memnun edici fakat bu teşvik programı hangi yönde, hangi konuda olacak kimse bilgi veremiyor. Halkımıza müjdeler veriliyor fakat bu müjdeler bir türlü gerçekleşmiyor. Vezirköprü’yü düşünecek olursak teşvik projesi de geç kalınmış seçim projesidir.


Ülkemizde yaşanan pandemi  ve ekonomik olumsuzluklara bakılırsa teşvik programı kapsamında yatırım yapacak vatandaşlarımızın karşılaşacağı zorlukları düşünmek bile istemiyorum. Yönetici olarak ilçemizde sorunları kendi aramızda çözemezken, prosedürleri aşmak 120 km uzaktaki bir ilçe için hayal bile edilmez. Bu zorluklar karşısında dilerim Vezirköprü’ye yatırım yapmak isteyen yatırımcının umutları yeşertilsin, desteklensin ve amacına ulaştırılsın. 


‘Vezirköprü bu teşvik programından nasıl faydalanacak.’


Organize sanayi bölgemiz yok. Samsun’un ikinci ova kapsamına alınan bir ilçesine yapılan yatırım devlet destekli mi olacak yoksa başlanılan hastane kavşağı gibi Büyükşehir bu yatırımları kendi bünyesinde mi değerlendirecek? Bu ilçeye istihdam arttıracak girişimler gerekli. Genç nüfusumuzu her geçen gün kaybediyoruz. Yeni devlet daireleri, yeni okullar, yeni sanayi sahaları, yeni tarım ve geliştirilmiş seracılık alanlarında girişim yapılması gerekli. Tabi bunlar yapılırken devlet desteği şarttır.” dedi. 

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Bayburtlu, -Vezirköprü, teşvikten, nasıl, faydalanacak?,
Yorumlar
Haber Yazılımı