Haber Detayı
27 Haziran 2020 - Cumartesi 11:32 Bu haber 2321 kez okundu
 
Bayburtlu -Her sağanak yağmurda bulanık su içmek zorunda mıyız?
Cumhuriyet Halk Partisi Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu, gazetemize yaptığı açıklamada Vezirköprü’de her yağmur yağdığında içme sularının bulandığına dikkat çekerek; “Her yağan sağanak yağmurda bulanık suyu içmek zorundamıyız” dedi.
YEREL Haberi
Bayburtlu -Her sağanak yağmurda bulanık  su içmek zorunda mıyız?

Vezirköprü’de altyapı sorunlarının bir türlü çözülemediğine dikkat çeken Başkan Bayburtlu; “İlçemizde etkili olan sağanak yağışlar bize gösterdi ki; geçtiğimiz yıllarda yapılan kanalizasyon ve yağmur giderleri çalışması başlı başına hatalı olarak yapılmış. Eski altyapı giderleri sökülüp yerine yenileri takılırken malesef ilçemizin gelecek yılları göz önünde bulundurulmadığını gördük. Her sağanak yağışta kanalizasyon ve yağmur giderleri cadde ve sokaklara taşmakta, taşan sular içme suyu şebekesine sızmaktadır. Bu nedenle her sağanak yağmurda suların bulanık akması insanımızın sağlığını tehdit etmektedir.” dedi.


‘Arıtma tesisi neden yapılmıyor’ sorusunu da soran Başkan Bayburtlu; “Yaşadığımız 21.yüzyılda altyapı ve içme suyu sorunlarını konuşuyorsak, bu tamamen yönetimde olanların hatasıdır. Çoğu ilçede yapılan arıtma tesisi neden Vezirköprü’de yapılmıyor. Çalışmaların sürdüğünü söyleyen yöneticilerden artık somut adım atmalarını bekliyoruz. Boş vaatlerle insanımız oyalanmamalı.” dedi.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Bayburtlu, -Her, sağanak, yağmurda, bulanık, , su, içmek, zorunda, mıyız?,
Yorumlar
Haber Yazılımı