Haber Detayı
27 Mart 2021 - Cumartesi 11:37 Bu haber 5774 kez okundu
 
Bayburtlu -'Hayırdır! Seçim mi var?'
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu, Ak Parti Milletvekillerinin Vezirköprü’ye yaptığı ziyaretleri eleştirdi.
YEREL Haberi
Bayburtlu -'Hayırdır! Seçim mi var?'

Ziyaretlerde hizmete giren yerlerin denetlendiğini, bu denetlemelerin inşaat sırasında yapılması gerektiğine dikkat çeken Bayburtlu gazetemize yaptığı yazılı açıklamada; “Esnafı, çiftçiyi, emekliyi ve gençleri dinlemeye gelemeyenler, uyduruk projeleri görmeye denetlemeye geliyor. Hayırdır seçim mi var?” dedi.

 

'DENETLEME İÇİN GEÇ KALMADINIZ MI?'

 

Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı'nın Vezirköprü ziyaretini değerlendiren Bayburtlu; "Sayın vekilimizin ziyaret ettiği yerler denetlenmeden, tamamlanmadan iktidarın nimetleri sayesinde mecburi hizmete açılan yerler. Bu yerlerin denetlemesi geç kalınmış bir çalışmadır. Sayın vekil ilk başlarda bu gördüğü uyduruk projelerin planlarını denetimini başlarda kontrol etseydi belki bu projeler bu kadar gayri ihtiyari yapılmazdı. Hastanemizi ziyaretleri sırasında acaba “Merdiven olmadan acile bu vatandaş nasıl çıkabilir?“ “Hastane yolunda bu virajlar neyin nesidir?” diye sordu mu? Ayrıca yeni yapılan hastanenin duvarlarındaki ve tavanındaki aksaklıkları fark edebildi mi? Sayın vekilim; İnat uğruna buraya bu hastanenin yapılması için büyük bir mücadele edildiğini, hastane yapımının bütçesi kadar bu hastanenin kaymaması için arkadaki kolonlara para harcandığını ve 4 müteahhidin şirketi hastane yapımından dolayı iflas göstererek Vezirköprü'den kaçtığını biliyor muydunuz?" dedi.

 

'TARIM ve ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ BİNASINI SORDU MU?'

 

'Milletvekili Kırcalı'ya sorunlar iletildi mi?' diye soru yönelten Başkan Bayburtlu; "Hafızlık Kur'an Kursunu ziyaret eden vekilimize; Müftülüğün arsasına bir inat uğruna yeşil alan kaldırılıp konut yapımı için müteahhide verildiği söylendi mi? 15 bin çiftçisi olan bir ilçenin ihtiyacı olan Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğünün olup olmadığını merak edip ziyarette bulunması bizleri mutlu ederken, bu binanın kiralık olması ve personelinin eksik olması Sayın vekile bildirildi mi? Bu kurumun arsası olduğu halde binasının yapılmayışı sayın vekilimizde merak uyandırdı mı?" ifadelerine yer verdi.

 

'İNŞALLAH BİZE NASİP OLACAK'

 

Bayburtlu açıklamasının devamında; "Belediyemizin binası da işlevi de eskidi artık. Vezirköprü'müze cevap veremiyor. Tabi bu cevap verememek binadan mı yoksa yönetenlerden mi ayrı bir konu. 18 yıllık AKP iktidarında ilçemizde bu binalar neden yapılamadı? Allah kerim inşallah önümüzdeki seçimde halkımızın engin kararları bu sorumluluğu bize nasip eder. Biz de Yağınözü yolu gibi, hastane gibi, Kur'an Kursu gibi, huzurevi gibi, Organize Sanayi gibi, Havza - Vezirköprü - Durağan yolu gibi  projeleri yılan hikayesine benzetmeden "Aşkımız Yağınözü yolu gibi başlasın ama hiç bitmesin” gibi deyimler söyletmeden halkımızın hizmetine katmak gururu bize nasip olacak inşallah." dedi.

 

'ESNAFLAR BELEDİYEDEN ŞİKAYETÇİ'

 

Belediyenin kaldırım çalışmasını da değerlendiren Bayburtlu; "Vezirköprü Belediyesi yap-boz mantığını bir türlü bırakamadı. Kaldırımlar yapılmadan, alt yapı çalışmaları tamamlanmadan asfalt döküldü. Şimdi bu yeni asfalt kazılarak yamalıklı hale getirildi. İş sıralamasındaki yönetimsizlik yüzünden yap-boz mantığıyla zarar ediyoruz. Bu yapılanlara, yapıldıktan bir süre sonra bozulanlara harcanan paralar vatandaşımızın cebinden çıkıyor. Dolayısı ile Havza caddesinde yapılan çalışmalarda hem bütçemiz zarar etti, hem de esnafımız zarar etti. Kaldırım çalışmalarından dolayı esnafımız şikayetçi. Yapılan çalışmalar gelişi güzel yapıldığından düzen yok. Kaldırımlardaki kot farklarından dolayı esnafa da zararı var. Bir iş yapılıyor madem; işe başlamadan projesi oluşturulsun, yapımı sırasında denetlensin. Gelecekte yaşanacak sorunlar göz önüne alınsın ki yine yap-boz oynamayalım." ifadelerine yer verdi.          
Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Bayburtlu, -'Hayırdır!, Seçim, mi, var?',
Yorumlar
Haber Yazılımı