Haber Detayı
09 Kasım 2019 - Cumartesi 09:53 Bu haber 5690 kez okundu
 
Başkan Usta -Eski Sanayi ruhunu ortaya çıkaracağız
Vezirköprü Gençlik Esnaf ve Sanayi Futbol Kulübü yönetimi Başkan Ömer Usta başkanlığında çalışmalara başladı.
SPOR Haberi
Başkan Usta -Eski Sanayi ruhunu ortaya çıkaracağız

Takımda oynayacak eski ve yeni katılan futbolcular ile istişare toplantısı yapan kulüp yönetimi, futbolcuların görüş ve isteklerini dinledi. Yeni katılan futbolcular ile birlikte sezonda iddialı olacaklarını belirten kulüp yönetimi amaçlarının transfer yapmadan Vezirköprülü oyuncularla devam etmek olduğunu belirtti.

 

Kulübün adının değiştirilmesinin ardından logo çalışmalarının da devam ettiğini belirten yönetim yaptığı ilk toplantıda birlik ve beraberlik mesajları verdi.

 

Başkan Usta; 'Eski Sanayi ruhunu ortaya çıkaracağız'

 

Vezirköprü Gençlik Esnaf ve Sanayi Futbol Kulüp Başkanı Ömer Usta, gazetemize açıklamalarda bulundu.

 

Gazetemiz Spor Yazarı Osman Kalyoncu ile yaptığı söyleşide kulüp faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Usta; "Eski Sanayi Spor Takımı ruhunu ortaya çıkaracağız" dedi.

 

Usta şu görüşlere yer verdi. "Öncelikle şunu belirtmek istiyorum; 1994 yılında kapanan Esnaf Sanayi Spor ruhunu tekrar canlandırmak ve devam ettirmek için bir araya geldik. İlçemiz gençliğini kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak, onlara sağlıklı ve güzel alışkanlıklar kazandırmada aktif rolü olan sporun, kulübümüzce kendilerine aracı olmasını amaçladık. İlçemizdeki diğer kulüplere rakip olarak değil, ilçemizi temsil eden bir kulüp olarak hizmete varız.

 

Gençlerimizin sportif faaliyetleri yanı sıra eğitimleri konusunda da destek vermenin planlamasını da yapmış bulunmaktayız. Okullarındaki eğitim ve öğretimlerini görürken, sporun tüm dalları ile bir arada nasıl yürütüleceği konusunda ki programları da kendilerine vererek uygulayacağız. Spor dalı ayırt etmeksizin, tüm Vezirköprü halkı ile bütünleşip gençliğimiz ile spor dallarında birlikte mücadele vererek onların önünü açmak istiyoruz. Kulüp olarak güzel projelerimiz var. Bunlardan bir tanesi de kulüp üyelerimiz arasındaki birlik beraberlik ve dayanışmayı geliştirmek adına ortak gelirler elde etmek için ticari alışverişler olacak. Bununla ilgili daha geniş ve detaylı bilgileri kendilerine yönetim olarak vereceğiz. Siyasi hiçbir bağı olmayan ve tamamen İlçemize faydalı olabilecek projelerle geliyoruz. Şuan ki yönetim asıl ve yedek olmak üzere toplam 20 kişiden oluşmaktadır. Bu kişiler ; Esnaf, sanayici, iş adamı, memur ve emeklilerden meydana gelmektedir. Hedefimiz 2 bin üyedir. Kulübümüzün kapısı herkese açık. Üye olmak isteyen sporseverler aylık 20 TL karşılığında üye olabilirler. Şuan futbol kategorilerinde anlaşmalı sporcu sayısı 72'dir. Bunu biraz daha geliştireceğiz. Bu yılki sezon açılışımızı 20-25 Kasım tarihleri arasında yapacağız.Tüm branşlardaki görevli hocalarımız, sporcularımız ve yöneticilerimizle bu açılışın yapılacağı Vezirköprü Gençlik ve Spor Hizmetleri tesislerinde hazır bulunacaklar.

 

Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum, 12.11.2019 tarihinde saat 20:00 da Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü binasında yapılacak olan yönetim kurulu toplantısında yönetim kurulu üyeleri görev dağılımı, futbolcu sözleşmeleri ve üyeler toplantısı yapılacak olup tüm spor sever halkımızı bu toplantıya davet ediyoruz." dedi.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: Osman Kalyoncu - Spor Yazarı
Etiketler: Başkan, Usta, -Eski, Sanayi, ruhunu, ortaya, çıkaracağız,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Başkan Usta -Eski Sanayi ruhunu ortaya çıkaracağız
Başkan Usta -Eski Sanayi ruhunu ortaya çıkaracağız
Yorumlar
Haber Yazılımı