Haber Detayı
02 Nisan 2021 - Cuma 18:15 Bu haber 6934 kez okundu
 
Başkan Ok -‘Belediye hangi projeyi üretti?’
Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Vezirköprü İlçe Başkanı İbrahim Hakkı Ok, Vezirköprü Belediyesi’nin çalışmaları hakkında eleştiride bulundu.
YEREL Haberi
Başkan Ok -‘Belediye hangi projeyi üretti?’

Özlem Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hayati Ağca’yı ziyaret eden Başkan Ok; “50 bin nüfusun üzerinde olan ilçelerde belediye başkanlığı strateji planını açıklamak durumundadır. Vezirköprü Belediye Başkanlığı hangi stratejiyi uygulayacağını, hangi projeleri yapacağını yada hangilerini yaptığını neden açıklamıyor. İlçe halkı neden bu strateji planlarını göremiyor?” dedi.

 

‘SOMUT BİR PROJE YOK’

 

Vezirköprü’de belediyenin somut bir proje yapamadığını söyleyen Başkan Ok; “Vezirköprü Belediyesi tarafından 12 yıldır elle tutulur, gözle görülür bir proje yapılmadı. Proje üretmeyen bir belediye neden hacizlik olur? Vatandaş belediyenin ne kadar borcu var, kaç yılını borçlandı yada bu borçlar neden yapıldı bilmeye hakkı yok mu? Şeffaf belediyecilik anlayışından uzak bir belediye, yaptığı alımları, ihaleleri neye göre yapıyor? Yerel esnafımız bu imkanlardan ne kadar yararlanıyor? Yoksa ihale teklifleri belirli kişilere mi veriliyor? Bütün bu sorular kamu yararı ve kamuoyu adına yanıt bekliyor.” dedi.

 

‘İKİNCİ MAKAM ARACI MI ALINDI?’

 

Belediye Başkanlığına jip tarzı yeni bir makam aracı alındığına dair toplumda tepkiler olduğunu söyleyen Başkan Ok; “Belediye başkanlığına aday olduğu dönemde ‘Makam aracı kullanmayacağım, kendi aracım makam aracı olacak’ diyen bir belediye başkanının, borçlarından dolayı belediyeye haciz geldiği bir dönemde her yıl makam aracı değiştirmesi ne kadar mantıklı.

 

Makam aracında resmi plaka kullanmayan başkan, aracını belediyenin iştiraki olan şirket üzerinden aldığında israf yapmamış mı oluyor?

 

Şirket bile olsa orada toplanan para yine vatandaşın parası. Kimse kendi ticaret yapıpta buraya para kazandırmıyor. Ekonomik krizin olduğu ve insanların evine ekmek götürmede zorlandığı bu süreçte insanımızın parasını yeni makam araçlarına harcayan başkana sandıkta bu halk hesap soracaktır.” dedi.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Başkan, Ok, -‘Belediye, hangi, projeyi, üretti?’,
Yorumlar
Haber Yazılımı