Haber Detayı
03 Temmuz 2020 - Cuma 17:34 Bu haber 4706 kez okundu
 
Başkan Gürbüz -TOKİ’de neler oluyor?
İYİ Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Salih Gürbüz, Vezirköprü Nalbantlı Mahallesi’nde Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapılan Kentsel Dönüşüm Projesi ile ev sahibi olan vatandaşların yüksek miktarda aidat ödemek zorunda bırakıldığını söyledi.
YEREL Haberi
Başkan Gürbüz -TOKİ’de neler oluyor?

Başkan Gürbüz, gazetemize yaptığı açıklamada; “TOKİ’den ev alan vatandaşlarımıza ev taksiti yanında bir de yüksek aidatların ödetilmesi mağduriyet yaratıyor.” dedi.


Gürbüz; “TOKİ’den konut alan vatandaşlarımızdan istenen aidat ücretlerini ödemeleri, kendilerinin de belirttiği üzere mümkün değil. Hem taksit ödeyip hem de ek olarak aidat ücreti ödenmesi vatandaşımızı zor durumda bırakacak. 504 konutun bulunduğu TOKİ binalarında  alınacak aidat ile büyük bir rakam ortaya çıkmaktadır. Görülen o ki, burası bir yaşam alanı değil ticaret alanı olarak işleyecek. Yapılmak istenen bu uygulamadan vatandaşımızın mağdur olmaması için biran önce vazgeçilmelidir.” ifadelerine yer verdi.


Edinilen bilgiye göre, TOKİ büyük bir proje olarak Nalbantlı Mahallesi’ndeki binaların ve çevre düzenlemesinin düzgün devam edebilmesi için emlak yönetimi oluşturulmasına karar verdi. Bu sayede 5 kapıcı ve 3 memurdan oluşan bir kadro kurmayı planlayan TOKİ’nin büyük dairelerden 145 lira, küçük dairelerden ise 121 lira olmak üzere aidat ücreti almayı tasarladığı belirtiliyor.

 

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Başkan, Gürbüz, -TOKİ’de, neler, oluyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı