Haber Detayı
30 Kasım 2019 - Cumartesi 13:05 Bu haber 3296 kez okundu
 
BAŞKAN FİŞEKÇİ, BAKANDAN RANDEVU İSTEDİ
Vezirköprü’ye Organize Sanayi Bölgesi kurulması yönünde çalışmalara devam eden Başkan Fişekci, Bakandan randevu istedi.
YEREL Haberi
BAŞKAN FİŞEKÇİ, BAKANDAN RANDEVU İSTEDİ

Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde Vezirköprü ilçesi Doyran ve Kızılcaören Mahalleleri sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 82 hektarlık alanda Karma Sanayi Sitesi yapılması için 2015 yılı Ekim ayında kurulan kooperatif çalışmalarına hızla devam ediyor.


S.S. Vezirköprü Karma Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Abdülkadir Fişekci, çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. 
Çalışmaları Vezirköprü’ye Organize Sanayi Bölgesi yapılması yönünde yürüttüklerini ifade eden Başkan Fişekci, “Kızılcaören mevkiinde yapılması planlanan Karma Sanayi alanına Organize Sanayi Bölgesi kurulması için çalışmalarımızı hızlandırdık. 2018 yılında Kentsel Dönüşüm kapsamında yayımlanan Kararname ile alanı mera kapsamından çıkarmıştık. Yeni yönetmeliğe göre 800 dönüm arazi üzerine Organize Sanayi Bölgesi kurulabiliyor. Samsun Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi ile görüşeceğiz. Çıkarılacak bir kararla bu alan Organize Sanayi Alanı ilan edilirse ilçemize Organize Sanayi Bölgesi kazandırma yolunda büyük bir adım atmış olacağız.” dedi.


‘TİCARET ODASI OLMADAN ORGANİZE SANAYİ OLAMAZ’


Fişekci; “Kızılcaören mevkiindeki 800 dönümlük alan Organize Sanayi alanı ilan edildiğinde mütevelli heyeti kurulacak. 15 kişiden oluşacak bu heyette Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, Özel İdare (Valilik), Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyesinden temsilciler yer alacak. Ticaret Odası olmadan Organize Sanayi Bölgesinin kurulması mümkün olmayacaktır. Çünkü Valiliğe ve Büyükşehir Belediyesine bu müracaatı yapacak olan Ticaret Odası Başkanlığımızdır. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda Organize Sanayi yer tayin eden birimde Daire Başkanı Eyüp Güler ile de konuyu görüştüm.” dedi. 

 

'BAKANDAN RANDEVU İSTEDİM'

 

Organize Sanayi Bölgesi için mücadeleyi bırakmayacaklarını söyleyen Fişekci, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan randevu talebinde bulunduklarını söyledi. Maliye Bakanı Danışmanı Ömer Bilge Albayrak ile görüştüklerini söyleyen Fişekci; “Sayın Baknımız Berat Albayrak Samsun’a geldiğinde kendisine konuyu iletmiştim. Bakanlıktan konu hakkında bilgi almak için aradılar ve detayları anlattım. Konuyu bizzat Bakan Bey’e iletmek için randevu talebinde bulundum.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, FİŞEKÇİ,, BAKANDAN, RANDEVU, İSTEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı