Haber Detayı
13 Mart 2021 - Cumartesi 10:05 Bu haber 12123 kez okundu
 
Başkan Fişekci -'‘Heba etmeyelim’
Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdülkadir Fişekci, Vezirköprü’de yeni binasına taşınan Devlet Hastanesi ile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Endüstri Meslek) binaları hakkında açıklama yaptı.
YEREL Haberi
Başkan Fişekci -'‘Heba etmeyelim’

Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdülkadir Fişekci, devlet hastanesi ile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin eski binaları hakkında yaptığı açıklamada “Bu binalar konumu itibariyle de önemli noktadalar. Heba etmeyelim” dedi.

 

Devlet Hastanesinin yeni binasına taşınmasıyla birlikte eski binanın ne olacağı konusunda birçok iddialar ortaya atılıyor.

 

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı’nın ilçeyi ziyaretinde hastanenin eski binasının değerlendirileceği yönünde çalışma başlattıklarını söylemesinin üzerinden haftalar geçti. Ancak binanın ne amaçla kullanılacağı henüz netlik kazanmadı.

 

Uzun süredir resmi bir açıklama yapılmadığını söyleyen Başkan Fişekci; “Hastane binasının hangi amaçla kullanılacağına dair neden açıklama yapılmıyor. Vatandaşlar birçok iddia ortaya atıyor. Binanın TOKİ’ye devredileceğine dair iddialar var. Burası hali hazırda sağlık hizmetleri için kullanılmaya gayet uygun bir yer. Fizik Tedavi, Doğum, Diyaliz yada Çocuk Hastanesi olarak kullanılabilir.” dedi.

 

‘İlkokul şart’

 

Vezirköprü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binası ile ilgili de açıklama yapan Fişekci; “Sanat okulu olarak tabir ettiğimiz Endüstri Meslek Lisesi yani Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binası ya da mevcut alanı mutlaka eğitim için değerlendirilmeli. Cumhuriyet İlkokulunun kapatılmasıyla mahallede bulunan öğrenci nüfusu Zeki Cevher İlkokuluna kaydırıldı. Sınıflarda 40 kişiyle eğitim yapılmaya çalışılıyor. Bu yoğunluğun ortadan kaldırılması ve eğitim kalitesinin artırılması için bu alana ilkokul, hatta bir de ortaokul yapılması şart. Yetkililerin tavsiyelerimize kulak vereceğini umut ediyoruz. Çünkü bu söylediklerimiz halkın istekleridir.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Fişekci, -'‘Heba, etmeyelim’,
Yorumlar
Haber Yazılımı