Haber Detayı
21 Ekim 2019 - Pazartesi 18:54 Bu haber 3887 kez okundu
 
Başkan Edis altı aylık icraatı anlattı
Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis başkanlığında düzenlenen toplantıda belediyenin 6 aylık icraatları anlatıldı.
GÜNCEL Haberi
Başkan Edis altı aylık icraatı anlattı

2019 Mahalli İdareler Seçimlerinden sonra geçen zaman içerisinde Vezirköprü Belediyesi tarafından yürütülen çalışmaların sunumu yapıldı.

 

Belediye Kültür Merkezi konferans salonunda gerçekleşen sunumda Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, ilçe genelinde belediye tarafından yapılan çalışmaları anlattı. 2019 yılında belediye bütçesinin 61 milyon 725 bin TL olduğunu söyleyen Edis, bütçenin 2020 yılında 83 milyon 212 bin TL'ye yükseldiğine dikkat çekti. Mahalli İdareler seçimlerinin ardından çalışmalara devam ettiklerini belirten Edis, geçen 6 aylık sürede merkez mahallelerde 10 bin 305 metrekare alanda, kırsal mahallelerde ise 48 bin 390 metrekare alanda parke taşı kaplaması yapıldığını söyledi.

 

Huzurevi yapılacak

 

Vezirköprü ilçesinde Huzurevi inşaatının yapılacağını söyleyen Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Huzurevinde ayrıca Rehabilitasyon Merkezi de olacağını söyledi. Sadece yaşlıların barınacağı bir yer olmayacağına dikkat çeken Edis, hasta ve bakıma muhtaç yaşlıların da günlük olarak bakımlarının yapılacağı bir bölüm olacağını söyledi. Edis, inşaat tamamlandıktan sonra Huzurevinin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına devredileceğini belirtti.

 

Güneş Enerji Santrali ve Atık Su Arıtma Tesisi

 

İlçede yapımı yarım kalan Güneş Enerji Santralinin tekrar ihaleye çıkarılacağını söyleyen Edis, santral tamamlandığında elektrik üretiminin yapılacağını belirtti. Yapımı devam eden Atık Su Arıtma Tesisi hakkında da açıklama yapan Edis, "Kamulaştırma ve Proje işlemleri belediyemizce tamamlanan Atık Su Arıtma Tesisi, Samsun Büyükşehir Belediyesi SASKİ Genel Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılmış ve iş tamamlanarak Eylül 2019 tarihi itibari ile işletmeye açılmıştır. Bu tesis günlük 36 bin litre arıtma kapasitesine sahiptir." dedi.

 

 Edis, sunumunun devamında park ve bahçeler, sosyal ve kültürel etkinlikler, turizm ile mahallelerde yapılan bakım onarım çalışmaları hakkında bilgi verdi.

 

Toplantıya Ak Parti Samsun İl Başkan Yardımcıları Mehmet Köse, Mustafa Öztürk, İsmail Şen, Ak Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt, muhtarlar ve mahalle temsilcileri katıldı.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Başkan, Edis, altı, aylık, icraatı, anlattı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Başkan Edis altı aylık icraatı anlattı
Başkan Edis altı aylık icraatı anlattı
Başkan Edis altı aylık icraatı anlattı
Yorumlar
Haber Yazılımı