Haber Detayı
07 Mart 2020 - Cumartesi 11:05 Bu haber 4299 kez okundu
 
BAŞKAN DEMİR -FALCON FEST YAPILACAK
Gazeteciler ile bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir; “Vezirköprü’de Falcon Fest’i bu yıl yapıyoruz” dedi.
YEREL Haberi
BAŞKAN DEMİR -FALCON FEST YAPILACAK

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun’un ilçelerinde bulunan basın kuruluşlarının temsilcileri ile Basın İlan Kurumu (BİK) Samsun Şube Müdürlüğünde bir araya geldi. 


BİK Samsun Şube Müdürü Mustafa Bayraktar’ın da hazır bulunduğu toplantıda Başkan Demir, Özlem Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hayati Ağca’nın sorularını da yanıtladı.


Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz’ın Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde başlatılan, 2017 - 2018 yıllarında Şahinkaya Kanyonu’nda düzenlenen Falcon Fast, Vezirköprü’nün adını dünyaya duyurmuştu. 


2019 yılında festivalin iptal olması nedeniyle ilçenin tanıtımında büyük eksiklik olduğunu ifade eden Hayati Ağca, Başkan Demir’e “Falcon Fest 2020 yılında yapılacak mı?” sorusunu yöneltti. 


Falcon Fest’i bu yıl yapacaklarını açıklayan Başkan Demir; “Samsun ve Vezirköprü için büyük bir turizm değeri olan Şahinkaya Kanyonu’nda düzenlenen Falcon Fest’i 2020 yılında daha kapsamlı bir şekilde yapacağız.” dedi.


2018 yılında düzenlenen ekstrem sporları festivali olan Falcon Fest’e, 9 dalda 350 sporcu katılmıştı.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: BAŞKAN, DEMİR, -FALCON, FEST, YAPILACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı