Haber Detayı
11 Ocak 2020 - Cumartesi 11:12 Bu haber 5299 kez okundu
 
Başkan Demir, - Dönemimiz sonunda yol sorunu kalmayacak
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Vezirköprü ilçesinde değerlendirme toplantısı yaptı. 2019 yılında yapılanlar ve 2020 yılında programa alınacak çalışmalar hakkında yerel yönetim ile değerlendirmelerde bulunan Başkan Demir; "Dönemimiz sonunda yol sorunu kalmayacak" dedi.
GÜNCEL Haberi
Başkan Demir, - Dönemimiz sonunda  yol sorunu kalmayacak

Yol, alt yapı, içme suyu ve sanayi konularında yapılacak çalışmaları değerlendiren Başkan Demir, ilçenin Vezirköprü - Havza karayolu, Sanayi bölgesi ve mahallelerin yol sorunları hakkında da açıklamalarda  bulundu.


"2019 yılı temmuz ayından itibaren yıl sonuna kadar 44 km yol yaptık." diyen Başkan Demir, 2020 yılında ise 150 km yol yapımının programa alındığını söyledi. Demir; "2020 yılında 150 km yol yapımına ek olarak 50 km daha ilave edeceğiz. 2019 yılını hem büyükşehir belediyemiz hem ilçe belediyemizle birlikte koordineli bir şekilde tamamladık. Vezirköprü ilçemizde büyükşehir belediyemizin geçmişinde yaptığı yolun toplamı kadar, 2020 yılında yapacağız. Bu yıl acil durumda olan hiçbir yolumuz kalmayacak. 2021 yılında da insanlarımıza verdiğimiz sözü büyük çapta yerine getirmiş olacağız. Yani dönemimizin sonuna geldiğimizde artık yol sorunu diye bir şey kalmayacak." şeklinde konuştu.


Vezirköprü ilçe trafiğini rahatlatmak için somut adımlar atacaklarını söyleyen Başkan Demir, ilçede otopark sorununu da çözeceklerini ve 2020 yılında büyük ölçüde mesafe kat edeceklerini belirtti.


“Seçim vaadimiz sanayi çalışmalarına başlıyoruz”


Seçim döneminde Vezirköprü halkına vaatleri arasında yer alan sanayi konusunu da değerlendiren Demir; “Bugünkü asıl konumuz ise seçim vaadimizde de belirttiğimiz sanayi çalışmaları. Özellikle kenevir, tekstil ve mobilya sanayi taleplere cevap verecek şekilde çalışmalarımız devam ediyor. 2020 yılında bu çalışmalarda büyük ölçüde mesafe kat edeceğiz veya neticelendireceğiz. Organize Sanayi çalışmalarımız da sürüyor. Sanayi kurmak o kadar kolay bir şey değil. 2020 - 2021 yılında daha somut adımlar atılacaktır. Ancak sanayi kurulmadan da Vezirköprü’ye yatırım yapacaklara da arsa temini konusunda yardımcı olacağız. Mecliste şuanda bir plan tadilatımız var. Bu tamamlandığında tekstil yatırımcısı 2020 yılı içerisinde yatırımlarını yapabilecek. Yatırımcıya yer temin etme konusunda önümüzde bir engel yok.” dedi.


“Dönemimiz bittiğinde yol sorunu diye bir şey kalmayacak”


Vezirköprü ilçesinde vatandaşların en çok dile getirdiği yol sorununun çözüleceğine dikkat çeken Başkan Demir, 2023 yılına kadar yol sorunun kalmayacağını söyledi.


Demir; “Havza - Vezirköprü karayolu ile ilgili de çalışmalar sürüyor. Projelendirme çalışmaları bitti şuanda ulaştırma bakanlığında onaylanma ve yatırım programına alınma aşamasında. 2020 yılında kaynak oluşturma önümüzdeki aylarda belli olacak. Ulaştırma Bakanlığımız tarafından ihalesi yapılması için milletvekillerimizle konunun üzerinde duruyoruz. Yani ilçemize ilk yapılacak yatırımlardan bir tanesi yapılacak. Önümüzdeki günlerde Ulaştırma Bakanımız Samsun’a gelecek. Hatta Cumhurbaşkanımız da Samsun’a gelecek ve muhtemelen kendisini Vezirköprü ilçemize getireceğiz.” şeklinde konuştu.


Belediye Kültür Merkezi konferans salonunda gerçekleşen toplantıya Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Ak Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt, MHP Vezirköprü İlçe Başkanı Mustafa Gülünay, belediye meclis üyeleri ve Ak Parti ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Başkan, Demir,, -, Dönemimiz, sonunda, , yol, sorunu, kalmayacak,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Başkan Demir, - Dönemimiz sonunda  yol sorunu kalmayacak
Başkan Demir, - Dönemimiz sonunda  yol sorunu kalmayacak
Yorumlar
Haber Yazılımı