Haber Detayı
09 Kasım 2019 - Cumartesi 11:49 Bu haber 4998 kez okundu
 
Bakan Albayrak Samsun’da ziyaretlerde bulundu
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Samsun'a geldi.
EKONOMİ Haberi
Bakan Albayrak Samsun’da ziyaretlerde bulundu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Samsun'da İş Dünyası ile Buluşma programına katıldı. Bakan Albayrak enflasyon tarafında düşüş yaşandığını ve tarihi bir neticenin ortaya konduğunu söyledi. Bakan Albayrak, dar gelirlilerin konut sahibi olacağı altyapının hazırlandığını da söyledi.


Albayrak konuşmasında; “15 aylık olağanüstü dönemi tahminlerden çok daha az hasarla, çok daha az bir sürede, çok daha iyi bir şekilde geride bıraktık. Türkiye olarak güçlü bilançomuzu devam ettiriyoruz. Genel yönetim borç stoğu yüzde 30,2 oranına sahip olarak dünyadaki en iyi ülkelerden bir tanesiyiz.


Bu yıl 82,3 ton altını ekonomiye kazandırdık. Ekonomik aktivitedeki toparlanma öne çıkıyor. Eylül ayında 4A kapsamındaki toplam sigortalı sayısı 431 bin kişilik artış gerçekleştirdi. Toplam konut satışı Eylül’de 147 bine ulaştı. Otomotiv satışları 40 bine ulaştı.

 

Ekonomide güven endeksi yüzde 20 arttı. Bu yılı pozitif büyümeyle kapatacağız. Kurumsal kredi faizlerinde en düşük piyasa faizlerini gördük, daha da düşecek inşallah.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Bakan, Albayrak, Samsun’da, ziyaretlerde, bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı