Haber Detayı
04 Şubat 2022 - Cuma 14:31 Bu haber 15042 kez okundu
 
Asıl yıkılmak istenen bağımsızlığımızdır
CHP ve İYİ Parti (Millet İttifakı), Samsun’da Atatürk Anıtı’na yapılan çirkin saldırı hakkında açıklama yaptı.
GÜNCEL Haberi
Asıl yıkılmak istenen  bağımsızlığımızdır

Millet İttifakının Vezirköprü temsilcileri ortak yaptıkları basın açıklamasında; “Burada yıkılmaya çalışılan yalnızca bir anıt değil, ülkemizin bağımsızlığının simgelerinden biridir.” ifadelerine yer verildi.

 

Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen açıklamada; “Ülkemizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da bulunan ve kentin simgesi haline gelmiş olan anıtı, kimliği belirsiz birtakım kişi veya kişiler tarafından yıkılmaya çalışıldı.

 

Ancak, burada yıkılmaya çalışılan yalnızca bir anıt değil; ülkemizin bağımsızlığımızın simgelerinden biridir. Anıt, Atatürk’ün Milli Mücadeleyi başlatmak için Samsun’a ayak bastığı yere 29 Ekim 1931 yılında konulmuştur ve “Onur Anıtı” olarak bilinmektedir. 

 

Bu saldırı zor günler geçiren ülkemizi derinden sarsmış; milli birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız olduğu bu günlerde bizleri yaralamıştır. Ulu Önder Atatürk şöyle demektedir: “Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.” Bilinmeli ve unutulmamalıdır ki, ülkemiz bağımsızlığını her zaman koruyacaktır. Bu ve bunun gibi saldırılar bizlerin milli birlik ve beraberliğini daha da perçinleştirmektedir. 

 

Milli ve manevi değerlerimize bu tür saldırılar nereden gelirse gelsin bizleri karşısında bulacaktır. Ortamı gererek kaos ortamı meydana getirmeye çalışanların bu hain emellerine ulaşmalarına Müslüman Türk Milleti asla izin vermeyecektir.” ifadelerine yer verildi.

 

Basın açıklamasına, CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu ve yönetim kurulu üyeleri, İYİ Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Salih Gürbüz ve yönetim kurulu üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

 

 

Kaynak: (ÖZLEM) - Vezirköprü Özlem Gazetesi Editör: İrfan AĞCA
Etiketler: Asıl, yıkılmak, istenen, , bağımsızlığımızdır,
Yorumlar
Haber Yazılımı